Przebarwienia skóry to powszechny problem; podpowiadamy, jak je leczyć i zapobiegać ponownemu pojawianiu się.

Przebarwienia dotyczą wszystkich typów skóry i występują głównie kobiet. Są problemem estetycznym oraz mają negatywny wpływ na stan psychiczny oraz jakość życia.

Istnieje wiele rodzajów przebarwień, różniących się pochodzeniem i rozmieszczeniem na skórze: melasma, przebarwienia pozapalne (HPI), plamy soczewicowate, plamy starcze czy piegi. Mogą pojawić się w wyniku działania wielu czynników, z których najważniejszym jest brak ochrony przeciwsłonecznej, ale również predyspozycje genetyczne, procesy zapalne, zmiany hormonalne, niektóre leki fotouczulające, takie jak doustne środki antykoncepcyjne, niektóre leki przeciwzapalne lub antybiotyki.

W mesoestetic® jesteśmy ekspertami w dziedzinie depigmentacji. Ponad 30 lat badań pozwoliło nam udoskonalić produkty do użytku profesjonalnego, takie jak dermamelan® i cosmelan®, oraz produkty do pielęgnacji domowej, takie jak melan tran3x concentrate i melan tran3x gel cream.

dermamelan® to zabieg depigmentacyjny, który leczy przebarwienia skórne i reguluje nadprodukcję melaniny, hamując i zapobiegając ponownemu pojawianiu się przebarwień.

Składa się z jednej sesji w gabinecie lekarskim oraz pielęgnacji domowej zleconej przez lekarza specjalistę. Efekty widoczne się po 4 miesiącach kuracji.

cosmelan® to profesjonalna metoda depigmentacji, obecna na rynku od 30 lat, która usuwa istniejące przebarwienia i zapobiega pojawianiu się nowych, zapewniając zarówno krótkotrwały, jak i długotrwały efekt.

Łączy w sobie sesję w gabinecie z pielęgnacją domową zaleconą przez lekarza specjalistę. Trwa około 6 miesięcy.

melan tran3x to domowa kuracja depigmentacyjna składająca się z dwóch synergicznie działających produktów: melan tran3x concentrate i melan tran3x gel cream, które działają stopniowo redukując przebarwienia i zapobiegając ich ponownemu pojawianiu się. Ich głównym składnikiem jest kwas traneksamowy. Idealnie wzmacniają i utrzymują efekty uzyskane po profesjonalnych zabiegach dermamelan® i cosmelan®.

Martwią Cię przebarwienia? Odkryj naszą szeroką gamę produktów i zabiegów przeciwko przebarwieniom skórnym i skonsultuj się z dermatologiem, aby wybrać najodpowiedniejszy z nich.