option image

cosmelan®

Zaufaj numerowi 1 na świecie

cosmelan® to profesjonalna metoda depigmentacji, która ma intensywne działanie korygujące przebarwienia skóry, jednocześnie regulując nadprodukcję melaniny w melanocytach oraz hamując i kontrolując pojawianie się nowych przebarwień. Jej skuteczność opiera się na podwójnym mechanizmie działania, który z jednej strony działa korygująco, niwelując przebarwienia, a z drugiej strony reguluje, kontrolując nadprodukcję melaniny i w ten sposób zapobiegając pojawianiu się nowych plam pigmentacyjnych w dłuższej perspektywie czasowej.

Ponad milion pacjentów na całym świecie i tysiące profesjonalistów popiera cosmelan® jako preferowaną metodę depigmentacji w leczeniu najcięższych, opornych przebarwień z maksymalną skutecznością i bezpieczeństwem dla skóry właściwej.

Plamy pigmentacyjne na skórze


Zaburzenia pigmentacji są częstym problemem, wywoływanym przez wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych: predyspozycje genetyczne, promieniowanie słoneczne, stany zapalne, zmiany hormonalne, starzenie, ekspozycja na chemikalia i leki fotouczulające.

Wyróżnia się kilka rodzajów przebarwień w zależności od ich kształtu, intensywności, odcienia, obszaru pojawienia się i czynników wyzwalających:

Ostuda

Ze względu na zmiany hormonalne lub leczenie antykoncepcyjne.

Na policzkach, górnej wardze, czole i podbródku

Przebarwienia pozapalne (PIH)

Po stanach zapalnych: trądzik, depilacja, agresywne zabiegi itp.

Wyższe ryzyko w przypadku ciemnych skór.

Znajduje się na twarzy i ciele

Słoneczne i starcze plamy soczewicowe

Ze względu na sporadyczne lub skumulowane nadmierne nasłonecznienie, w szczególności z wiekiem (fotostarzenie) na obszarach o większym nasłonecznieniu.

Na twarzy, grzbiecie dłoni, dekolcie.

Ephelides (piegi)

Typowe dla jasnek skóry i silnego komponentu genetycznego.

Na twarzy i ciele.

cosmelan®: co to jest i z czego się składa?


cosmelan® to metoda depigmentacyjna, która całkowicie usuwa plamy pigmentacyjne i zapobiega ich ponownemu pojawieniu (krótkoterminowy efekt), jednocześnie będąc w stanie kontrolować przebarwienia, zapewniając długotrwały efekt. Metoda cosmelan® składa się z 4 etapów, które są niezbędne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Intensywna depigmentacja w gabinecie etap 1 oraz zabiegi w domu etapy: 2, 3 i 4.

Badania skuteczności potwierdzają powodzenie zabiegów na wszystkich typach skóry i przebarwień oraz w przypadku dowolnego pochodzenia etnicznego.

cosmelan®: na czym to polega?


cosmelan® to unikalne połączenie składników aktywnych o udowodnionej skuteczności, które działają na cały proces powstawania plam pigmentacyjnych, usuwając nagromadzenie melaniny i hamując powstawanie nowych przebarwień.

To podwójne działanie korygujące i regulujące sprawia, że jest to wyjątkowy i uniwersalny zabieg.

DZIAŁANIA NAPRAWCZE

Przyspieszenie odnowy naskórka w celu usunięcia nagromadzenia melaniny. Zmniejszona ilość powstającej melaniny, a tym samym intensywność barwy przebarwienia.

DZIAŁANIE REGULACYJNE

Blokada przenoszenia melaniny z melanocytu do keratynocytu, unikając migracji pigmentu do najwyższych warstw Zmniejszenie syntezy melaniny w melanocytach.

Efekty zabiegu


Po
Przed Przed
Po
Redukcja przebarwień oraz poprawa tekstury i wyglądu skóry. Ostuda (fototyp I–III)
Po
Przed Przed
Po
Redukcja przebarwień oraz poprawa tekstury i wyglądu skóry. Starcze plamy soczewicowate (fototyp I-III)
Dbaj o siebie w domu
  1. Pakiet domowy metody cosmelan®. Zawiera produkty zgodne z domowymi wytycznymi profesjonalnej metody cosmelan® i uzupełniające działanie depigmentacyjne w usuwaniu i/lub redukcji przebarwień.

    Zobacz więcej
  2. Terapia do użytku domowego, uzupełniająca działanie profesjonalnego zabiegu cosmelan®.

    Zobacz więcej
  3. cosmelan® to metoda depigmentacyjna, która kompleksowo usuwa istniejące plamy i zapobiega ich ponownemu pojawieniu się, dając krótkotrwały efekt.

    Zobacz więcej