cosmelan®

cosmelan®

PIGMENT CONTROL PROFESSIONAL SOLUTIONS

przebarwienia pod okiem ekspertów
cosmelan® to profesjonalna metoda depigmentacji, która niweluje występujące przebarwienia oraz zapobiega pojawianiu się nowych, przez co zapewnia zarówno widoczny od razu, jak i długotrwały efekt.

Powierz swoją skórę ekspertom od depigmentacji

zabieg depigmentacyjny znany na całym świecie

Ponad milion zadowolonych pacjentów na całym świecie. Tysiące profesjonalistów zwalcza przebarwienia skóry przy pomocy cosmelan®.

nauka wspierana patentami

Unikatowa formuła enkapsulacji wraz z opatentowaną molekułą, uzupełniają innowacyjną formułę produktu niwelującego niedoskonałości skóry.

doskonałe wyniki badań klinicznych

wyniki potwierdzające wysoki stopień skuteczności metody cosmelan®.

zadowoleni pacjenci

rezultaty widoczne już od pierwszych tygodni kuracji, dające długotrwały efekt dla wszystkich typów i fototypów skóry.

cosmelan productos
cosmelan sello

co to jest
cosmelan®?

cosmelan®, to pionierski zabieg w dziedzinie depigmentacji skóry do leczenia najbardziej dotkliwych i opornych przebarwień skóry.

W mesoestetic® jesteśmy ekspertami w depigmentacji skóry . Ponad 30 lat przywództwa i innowacji oraz tysiące klientów na całym świecie potwierdzają skuteczność naszych rozwiązań depigmentacyjnych.

Twórcy metody, która łączy w sobie synergię terapeutyczną protokołu profesjonalnego i protokołu domowego, wraz z innowacyjną formułą z wysoce skutecznymi składnikami, co skutkuje unikalnym i podwójnym działaniem: korygującym i regulującym. Eliminuje widoczną skazę, ale działa również na źródło problemu, regulując nadprodukcję pigmentu, aby zapobiec jego ponownemu pojawieniu się.

Przypadki kliniczne cosmelan®

Po
Przed Przed
Po
Po
Przed Przed
Po
Po
Przed Przed
Po
Po
Przed Przed
Po
Po
Przed Przed
Po
Po
Przed Przed
Po

opinie o cosmelan®

czym jest metoda cosmelan®?

Metoda cosmelan® to terapia miejscowa, która trwa około 6 miesięcy i łączy w sobie zabieg w gabinecie z pielęgnacją domową, co pomaga zmaksymalizować efekty kuracji.

*W celu zapewnienia skuteczności i bezpieczeństwa zabieg musi zostać przeprowadzony w autoryzowanym centrum przez wyszkolonego specjalistę.

produkty cosmelan®

 • cosmelan® cosmelan 2

  Krem cosmelan 2 to domowy zabieg depigmentujący, łagodzi i usuwa przebarwienia pochodzenia melanicznego, zlokalizowane na twarzy.

  cosmelan®

  cosmelan 2

  PIGMENT CONTROL SOLUTIONS

  Przeznaczenie twarz
  Rodzaj skóry wszystkie
  Pojemność 30 g
  Zobacz produkt | 650,01 zł
 • cosmelan® home pack

  Pakiet domowy cosmelan®. Zawiera produkty do użytku domowego, które są uzupełnieniem profesjonalnej metody cosmelan®. Wykazują działanie depigmentacyjne, usuwają i/lub redukują przebarwienia pochodzenia melanicznego.

  cosmelan®

  home pack

  PIGMENT CONTROL SOLUTIONS

  Przeznaczenie twarz
  Rodzaj skóry wszystkie
  Pojemność zestaw
  Zobacz produkt | 906,01 zł

cosmelan® często zadawane pytania

czy cosmelan® zwalcza każdy rodzaj przebarwień?

Metoda cosmelan® niweluje wszystkie rodzaje przebarwień pochodzenia melanicznego, czyli takie, które powstają w wyniku nadprodukcji melaniny wywołanej różnymi czynnikami (hormonalnymi, genetycznymi, po trądziku, po depilacji itp.) i które pogarszają się w wyniku ekspozycji na słońce. Dlatego właśnie cosmelan®® jest skuteczny w zwalczaniu przebarwień takich jak: Ostuda, przebarwienia pozapalne (PIH), przebarwienia słoneczne, plamy soczewicowate, plamy starcze i piegi.

jaka jest najlepsza pora roku na przeprowadzenie kuracji cosmelan®?

Kurację cosmelan® można przeprowadzić o dowolnej porze roku, choć zaleca się wybieranie okresów, w których ekspozycja na słońce nie jest zbyt intensywna i długotrwała, np. zima lub jesień. W przypadku mieszkania w ciepłych krajach lub przeprowadzenia kuracji latem należy podjąć ekstremalne środki ostrożności, stosując bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną, taką jak melan 130 pigment control i całkowicie unikać intensywnej i długotrwałej ekspozycji na słońce.

jak długo trwa kuracja?

Metoda cosmelan® składa się z czterech etapów, niezbędnych do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. Intensywna depigmentacja w gabinecie na etapie 1. oraz pielęgnacja do użytku domowego na etapach 2., 3. i 4. Całkowity czas trwania kuracji wynosi około 6 miesięcy i może się różnić w zależności od przypadku.

po jakim czasie mogę zobaczyć efekty? dlaczego muszę kontynuować kurację, jeśli efekty są już widoczne przed jej zakończeniem?

Największa zmiana jest widoczna już kilka tygodni po nałożeniu maski w gabinecie, poprawia się struktura skóry, a przebarwienia są wyraźnie zredukowane. Może to dawać złudne poczucie zwycięstwa w walce z przebarwieniami. Na tym etapie eliminowane są złogi melaniny z zewnętrznych warstw skóry, przez co przebarwienia stają się znacznie mniej widoczne, a skóra bardziej gładka i miękka. Musimy pamiętać jednak, że źródło problemu nie zostało jeszcze zwalczone. Melanocyt, komórka, w której wytwarzana jest melanina, nadal wytwarza nadmiar pigmentu (melaninę). Aby kontrolować tę nadprodukcję, niezwykle ważna jest kontynuacja kuracji w domu, stosując produkty o działaniu regulującym, aby przywrócić komórkę do prawidłowego stanu aktywności, a tym samym zapobiec ponownemu pojawieniu się przebarwień.

co się stanie, jeśli przerwę kurację w domu?

Jeśli nie zastosujemy się do zaleceń specjalisty i nie będziemy kontynuować kuracji w domu, co jest równoznaczne z przerwaniem leczenia, nie uzyskamy oczekiwanych efektów. Niestosowanie cosmelan 2, kremu depigmentującego o działaniu regulującym, prowadzi do braku regulacji melanocytów, a tym samym do kontynuacji niekontrolowanej nadmiernej produkcji melaniny. Komórki z melaniną stopniowo wędrują na powierzchnię naskórka, czyniąc przebarwienia coraz bardziej widocznymi. Niestosowanie ochrony przeciwsłonecznej, melan 130 pigment control, oznacza bardzo duże ryzyko ponownego pojawienia się przebarwień, ponieważ w trakcie zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych.

czy mogę łączyć metodę cosmelan® z innymi zabiegami depigmentacyjnymi?

W ostatnich miesiącach kuracji możemy łączyć tę metodę z zabiegami, które pomagają nam przedłużyć jej efekty, takimi jak melan tran3x concentrate y melan tran3x gel-cream.

czy w trakcie kuracji cosmelan® można normalnie funkcjonować w życiu codziennym?

Ponieważ nie jest to zabieg inwazyjny, nie przeszkadza w codziennym życiu i normalnym funkcjonowaniu. Jedyne, co należy zrobić, to zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu niektórych czynności w ciągu pierwszych kilku dni, które są okresem adaptacji skóry po zabiegu w gabinecie. Na przykład: pływanie w basenie, długotrwała ekspozycja skóry na słońce oraz nadmierne pocenie.

czy przebarwienia mogą pojawić się ponownie po zakończeniu kuracji?

Odpowiednio przeprowadzony, profesjonalny zabieg w widoczny sposób usuwa nadmiar pigmentu w skórze. Jednak zaburzenia procesu depigmentacji mogą spowodować pojawienie się nowych przebarwień. Z tego powodu, nawet w okresach, gdy przebarwienia nie występują, konieczna jest kontynuacja kuracji depigmentującej oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem przez cały rok.

w jaki sposób mogę zapobiec pojawieniu się nowych przebarwień?

Jeśli masz skłonność do przebarwień lub jesteś narażona, na któryś z poniższych czynników: środki antykoncepcyjne, leki o działaniu fotouczulającym, ciąża, skóra trądzikowa, zabiegi depilacji, peelingi, okres letni itp., niezbędna w Twoim przypadku będzie codzienna rutyna pielęgnacyjna, łącząca kurację depigmentacyjną, jak np. melan tran3x, z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, taką jak melan 130 pigment control.

Czy terapia cosmelan® niesie ze sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych?

Przy prawidłowym stosowaniu pod kontrolą specjalisty nie powinny wystąpić żadne skutki uboczne. cosmelan® to minimalnie inwazyjna terapia miejscowa, która nie przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia. W początkowej fazie oraz po wykonaniu zabiegu w gabinecie, na skórze mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienienia, które ustąpią po kilku dniach. Podczas terapii w warunkach domowych może wystąpić delikatne podrażnienie i łuszczenie się skóry. Objawy te ustąpią po zastosowaniu produktów do użytku domowego zalecanych przez specjalistę.

Czy osoby ze skórą trądzikową mogą stosować produkty cosmelan®?

cosmelan® to terapia depigmentacyjna, przez co nie jest wskazana do stosowania u osób z aktywnym trądzikiem. W celu leczenia różnych postaci trądziku u osób ze skórą tłustą i trądzikową, polecamy zastosowanie terapii acnelan (aktywny link do strony acnelan). Musimy jednak pamiętać, że trądzik jest przewlekłą chorobą zapalną, która może prowadzić do pojawiania się plam na skórze, znanych jako przebarwienia pozapalne. cosmelan® skutecznie zwalcza przebarwienia po trądziku i jest odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry.

Jaka jest główna różnica pomiędzy cosmelan® a dermamelan®?

Oba są zabiegami depigmentacyjnymi przynoszącymi doskonałe rezultaty. Jedyna różnica polega na tym, że cosmelan® jest zabiegiem kosmetycznym, podczas gdy dermamelan® jest zabiegiem, który wymaga nadzoru i kontroli lekarza. Nowy dermamelan® to zabieg nowej generacji, który dzięki innowacyjnej formule posiada dwa patenty pozwalające na skuteczne pozbycie się najbardziej dotkliwych i opornych przebarwień. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, efekty terapii dermamelan® są widoczne już po 4 miesiącach leczenia.