W poniższym artykule poznacie przyczyny powstawania przebarwień w okolicach intymnych i najskuteczniejszą metodę ich zwalczania: dermamelan® intimate.


Wraz z rozwojem ginekologii estetycznej zaczęto coraz więcej uwagi poświęcać zjawisku, które negatywnie wpływa na samopoczucie i życie seksualne kobiet – przebarwienia okolic intymnych.  

Na szczęście istnieją już wysoce skuteczne metody depigmentacji tych miejsc.  

Przebarwienia okolic intymnych: Dlaczego powstają? 

Podobnie jak w innych przypadkach hiperpigmentacji przebarwienia w okolicach narządów płciowych związane są z nadprodukcją melaniny. 

Przebarwienia hormonalne są jednym z najczęściej występujących rodzajów zmian hiperpigmentacyjnych na skórze. Hormony płciowe (m.in. estrogeny) biorą udział w regulacji melanogenezy, a ich poziom znacznie zmienia się w okresie dojrzewania, ciąży, czy menopauzy. Do powstawania przebarwień przyczyniają się również inne czynniki takie jak: ciemny fototyp skóry, stosowanie środków antykoncepcyjnych, zbyt długie i częste korzystanie z solarium, niektóre techniki depilacji (wosk, laser), obcisłe ubrania i obtarcia. 

Jednymi z najbardziej narażonych na przebarwienia są okolice narządów płciowych, krocza i odbytu, pachwiny, wewnętrzna strona ud oraz wzgórek łonowy. Ciemniejsza skóra w tych miejscach jest naturalna, ale może powodować dyskomfort, a w konsekwencji spadek libido. Dzięki współczesnym metodom łatwo zaradzić temu problemowi.  

Najnowocześniejsza metoda depigmentacji okolic intymnych 

Najnowsze osiągnięcia w ginekologii estetycznej pozwalają nam niwelować przebarwienia okolic narządów płciowych w sposób skuteczny, ale nieagresywny, bez konieczności przyjmowania leków i hormonów, a co najważniejsze: nie tylko usuwając istniejące już przebarwienia, ale także zapobiegając powstawaniu nowych. 

dermamelan® intimate

Jak wygląda zabieg 

Zabiegi wybielania miejsc intymnych polegają na delikatnym peelingu, czyli usunięciu najbardziej powierzchownej warstwy naskórka poprzez kontrolowany proces aplikacji kwasów w połączeniu z innymi produktami regenerującymi. 

W przypadku peelingu wskazane jest skorzystanie z usług specjalisty. Należy również używać produktów zatwierdzonych przez lekarzy ginekologów. 

dermamelan® intimate: lider depigmentacji 

Nasza rada brzmi: wypróbuj metodę, będącą liderem zabiegów depigmentacyjnych, zarówno pod względem innowacyjności, jak i zaufania specjalistów z dziedziny ginekologii i medycyny estetycznej (oraz pacjentów, którzy przekonali się o jej skuteczności). 

dermamelan® intimate to zabieg depigmentacji okolic intymnych o działaniu: korygującym i regulującym. Dzieli się na dwa etapy: zabieg w gabinecie o intensywnym działaniu depigmentacyjnym oraz pielęgnacja domowa, która ma na celu regulację procesu melanogenezy. 

  • Zabieg w gabinecie: Zabieg w gabinecie składa się z pięciu etapów, z których każdy wspomagany jest konkretnym preparatem mającym pełnić inną funkcję ochronną, złuszczającą, neutralizującą, depigmentacyjną i okluzyjną. 

  • Pielęgnacja domowa: W domu procedura jest prostsza i obejmuje tylko trzy kroki (usunięcie produktu, nałożenie kojącej maski i użycie delikatnie złuszczającego żelu depigmentacyjnego). 

Zabieg kończy się wizytą kontrolną u lekarza specjalisty

Obserwuj nas… 

W naszej wyszukiwarce klinik mesoestetic® znajdziesz kliniki najbliżej położone Twojego domu, a na naszym koncie na Instagramie znajdziesz wiadomości, aktualizacje i wyjątkowe treści dotyczące pielęgnacji skóry. 

Każdy przypadek należy indywidualnie skonsultować z lekarzem.