Nasza historia

Od znakomitej apteki do światowego lidera w branży medycyny estetycznej

1985

2023

PRACOWNICY 211

OFICJALNI DYSTRYBUTORZY 94

SPRZEDAŻ MIĘDZYNARODOWA 87%

ROCZNY BUDŻET R&D+I 40%

KRAJE 105

M2 OBIEKTÓW W BARCELONIE 14.500

Firma od samego początku angażowała się w opracowywanie i wprowadzanie na rynek produktów najwyższej jakości, których rezultaty zostały udowodnione naukowo.

Nasz postęp jest powiązany z ciągłymi badaniami i ścisłą współpracą ze szpitalami, uniwersytetami i doświadczonymi specjalistami z branży, celem badania i opracowywania nowych metod leczenia.

Historia

1990 - 1999
Rozwój szerszego portfolio i ekspansja na rynki zagraniczne

Stała współpraca z branżą medyczną umożliwiła firmie mesoestetic opracowanie wielu innowacyjnych produktów do leczenia innych problemów estetycznych związanych z oznakami i objawami starzenia oraz problemami z sylwetką

Wyniki i skuteczność tych produktów są znane na całym świecie, ponieważ firma sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach za pośrednictwem dystrybutorów i uznanych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej.

2002
Światowy lider w leczeniu zmian pigmentacyjnych: cosmelan®

mesoestetic® jest światowym liderem w leczeniu przebarwień po zmianie składu jednego z naszych najbardziej udanych produktów i wprowadzeniu na rynek produktu cosmelan®.

2010
mesohyal®: konfigurowalne rozwiązania przeciwdziałające efektom starzenia

Globalna innowacja z najszerszą gamą iniekcyjnych urządzeń medycznych z oznakowaniem CE do śródskórnych zastrzyków w medycynie estetycznej.

Firma jest liderem medycyny estetycznej, oferując szereg produktów do leczenia różnorodnych problemów związanych ze starzeniem się, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

2011 - 2014
Nowa siedziba z Oddziałem biotechnologii i medycznym

Nasze obecne obiekty o powierzchni ponad 8500 m2, które zostały otwarte w 2011 roku, są dowodem naszego zaangażowania w rozwój i doskonałość.

W naszej nowej siedzibie znajdują się nasze linie produkcyjne (kosmeceutyki, nutraceutyki, leki i urządzenia medyczne do iniekcji) oraz nasz Oddział biotechnologii i Oddział medyczny do kontroli obserwacyjnej i nadzoru, które dają nam możliwość badania jeszcze skuteczniejszych składników aktywnych i prowadzenia badań in vitro oraz in vivo na najnowocześniejszych produktach, które wytwarzamy.

Firma eksportuje ponad 85% sprzedaży, a nasze produkty i zabiegi są dostępne w ponad 90 krajach na wszystkich kontynentach.

2015
Pierwszy lek miejscowy: anestopic®

W 2015 roku firma uzyskała zezwolenie od Hiszpańskiej Agencji Leków i Wyrobów Medycznych (Agencia Española del Medicamento y Producto Sanitario) na produkcję i sprzedaż pierwszego w swojej historii leku.

Anestopic® to krem znieczulający do stosowania miejscowego, przeznaczony do tymczasowego znieczulania obszarów ciała przed niektórymi zabiegami dermatologicznymi i estetycznymi.

2017
mesofiller®: ostatnia generacja produktów do wypełniania

Po czterech latach badań i rozwoju mesoestetic® prezentuje dwa produkty implantów skórnych na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego o bardzo wysokiej jakości, do korygowania zmarszczek i przywracania objętości twarzy.

mesofiller global i mesofiller intense są w pełni zintegrowane z szeroką gamą medyczną mesoestetic®, umożliwiając wykonywanie połączonych i dostosowanych do potrzeb każdego pacjenta zabiegów.

2017
Genesis: pierwsze urządzenie z ekskluzywną technologią SmartDrivity®

Aby nadal dostarczać specjalistom najnowocześniejszą technologię i najskuteczniejsze zabiegi, mesoestetic® opracował Genesis, pierwsze urządzenie medyczno-estetyczne oparte na technologii™ SmartDrivity.
Dzięki inteligentnemu połączeniu 4 technologii, wraz z farmakologicznym działaniem ekskluzywnych produktów, Genesis oferuje szeroką gamę programów, które pozwalają na tworzenie w 100% spersonalizowanych zabiegów o doskonałym poziomie terapeutycznym.

2018
Druga specjalność medyczna: melanoderm®

mesoestetic®, jako specjalista w opracowywaniu rozwiązań depigmentacyjnych, przedstawia melanoderm®, wysoce skuteczną terapię specjalistyczną, stanowiącą terapeutyczną opcję leczenia przebarwień skóry.

melanoderm® to kolejny krok na drodze do zdobycia pozycji światowego lidera w depigmentacji, oprócz dalszych innowacji w dziedzinie medycyny, aby zagwarantować specjalistom zabiegi o wysokiej skuteczności, bezpieczeństwie i tolerancji oraz zapewnić maksymalne zadowolenie pacjenta.

2018
Zakup nowych działek i rozbudowa siedziby firmy

Po latach sukcesów i rozwoju firmy oraz spodziewając się utrzymania obecnego tempa, mesoestetic® nabył działkę przylegającą do obiektów firmy, aby rozbudować swoją siedzibę główną. Nowy budynek zostanie zbudowany tak, aby zaspokoić potrzeby laboratorium w zakresie badań, rozwoju i innowacji oraz zapewnić najlepsze i najbardziej wszechstronne szkolenia dla partnerów i klientów.

2019
Inwestycja w nowe centrum intralogistyczne

mesoestetic® ponownie powiększa swoją siedzibę główną, nabywając teren o powierzchni ponad 3000 m2, sąsiadujący z obiektami w Viladecans. W miejscu tym powstanie nowy projekt intralogistyczny, mający na celu poprawę wydajności, który zoptymalizuje w 100% operacje magazynowe firmy i 35% operacji kompletacji.

Projekt ten wpisuje się w międzynarodowy plan strategiczny ekspansji i rozwoju firmy, który ma na celu dalsze oferowanie na rynku najlepszych usług i najbardziej innowacyjnych produktów.

2020
Nowa kategoria: ginekologia estetyczna

mesoestetic® poszerza swoje portfolio o ginekologię estetyczną w celu oferowania, głównie kobietom, zabiegów integralnej pielęgnacji ciała. Poprzez przywrócenie harmonii narządów płciowych firma zamierza przyczynić się do poprawy zdrowia seksualnego kobiet, pozytywnie wpływając na ich samoocenę i jakość życia.

W odpowiedzi na rzeczywistą potrzebę rynkową i dzięki współpracy ze światowymi liderami w tej dziedzinie mesoestetic® przedstawia dermamelan® intimate, środek leczniczy stworzony specjalnie do usuwania przebarwień z okolic intymnych.

To pierwszy projekt mesoestetic® w kategorii intymnej, który gromadzi całą wiedzę firmy w dziedzinie depigmentacji, czyli obszaru, w którym jest światowym liderem. dermamelan® intimate to punkt wyjścia do globalnej strategii mesoestetic®, która wkrótce wprowadzi nowości w odmładzaniu stref intymnych kobiet.

2020
Nowy mesohyal™: leczenie komórkowe peptydami biomimetycznymi

mesoestetic® prezentuje dużą innowację w śródskórnej pielęgnacji twarzy poprzez dodanie dwóch nowych preparatów opartych na peptydach biomimetycznych, nowej generacji wysoce skutecznych składników aktywnych o wysokiej specyfice, które działają na procesy biologiczne mogące odwrócić starzenie się komórek skóry.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu urządzenia produkt mesohyal™ firmy mesoestetic® zyskał ugruntowaną pozycję jako najszersza gama rozwiązań śródskórnych z oznaczeniem CE do indywidualnego leczenia komórkowego.

2020
Roztwory oczyszczające: pierwsza seria zawierająca nowy wizualny wizerunek

mesoestetic® przedstawia nową linię „rozwiązania oczyszczające” do higieny twarzy, pierwszą, która uwzględnia ewolucję tożsamości marki przedstawioną we wrześniu 2020 r.

Opracowany dla najbardziej wymagających ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry, mesoestetic® wprowadza nową generację higieny twarzy, która szanuje i wspiera równowagę skóry dzięki teksturom, specyficznym składnikom aktywnym i różnym doznaniom sensorycznym, aby zaspokoić potrzeby każdego rodzaju skóry.

Cała gama zawiera postbiotyki, które zapewniają skuteczne działanie oczyszczające, przeciwutleniające, przeciwdziałające zanieczyszczeniom i równoważące biologicznie, promując florę skóry i równowagę pH skóry.

2020
Nowy branding - dla ekspertów od pielęgnacji skóry

mesoestetic® nadal rozwija się jako marka i jako firma. We wrześniu 2020 roku laboratorium zaprezentowało ewolucję swojej tożsamości wizualnej w skali globalnej, związaną z nowym stwierdzeniem, które obejmuje wszystkie jego wartości i stawia firmę jako naukowców w służbie piękna: „żywioł dla ekspertów od pielęgnacji skóry”.

Dzięki nowemu stwierdzeniu mesoestetic® zostaje umieszczony jako niezbędny element pielęgnacji skóry i ceni badania i wiedzę medyczną jako przyszłość piękna.

W ten sposób mesoestetic® nadal stawia na innowacje i zawsze patrzy w przyszłość, budując swoje mocne strony poprzez wizualną ewolucję, która ma być punktem wyjścia do nowego etapu, na którym firma aspiruje do bycia punktem odniesienia.

2021
mesoestetic® rozszerza swoją obecność w skali globalnej otwierając filię w Polsce.

W mesoestetic® od samego początku mieliśmy jasno określony cel: rozwój i wprowadzanie na rynek na całym świecie zabiegów medycyny estetycznej o maksymalnym poziomie bezpieczeństwa, skuteczności i jakości.

Jesteśmy obecni już w ponad 90 krajach, a 1 kwietnia z dumą otworzyliśmy nasz pierwszy oddział w Warszawie co stanowi niezwykle ważny krok w strategii internacjonalizacji, a Polskę czyni strategicznym rynkiem dla naszej firmy.

2021
Nowy dermamelan®: nauka kontra hiperpigmentacja

Po kilku latach badań, mesoestetic® zaprezentował nowy dermamelan®, jedyny na rynku zabieg depigmentacyjny o kompleksowym działaniu korygującym i regulującym.

mesoestetic® oferuje rozwiązania depigmentacyjne od ponad 30 lat, co uczyniło firmę światowym liderem w tej dziedzinie. Nowy dermamelan® łączy całą tę wiedzę z najnowszymi badaniami naukowymi i zastosowaniem nowych technologii (big data, sztuczna inteligencja i projektowanie obliczeniowe). W rezultacie powstała terapia oferująca jeszcze skuteczniejsze wyniki i o wiele bardziej komfortowa dla pacjenta, co pozwoliło laboratorium uzyskać 2 patenty (cząsteczkę melafenonu® i aktywny kompleks (SYN)PIGMENTARGET).

2022
Ginekologia estetyczna: produkty do pielęgnacji okolic intymnych

W mesoestetic® współpracujemy ze specjalistami z dziedziny ginekologii, opracowując specjalne rozwiązania mające na celu przywrócenie zdrowia intymnego i dobrego samopoczucia kobiet. Po wprowadzeniu na rynek w 2020 roku preparatu do depigmentacji okolic intymnych dermamelan® intimate , w 2022 roku wprowadzamy nowe produkty na bazie kwasu hialuronowego (mesofiller® sensitive, mesofiller® sensitive plus e hydragel intimate) mające na celu przywrócenie zdrowia intymnego i dobrego samopoczucia kobiet.

2022
Nowy bodyshock®: spersonalizowane produkty do pielęgnacji ciała

Dzięki badaniom zmian zachodzących w ciele i zrozumieniu czynników wywołujących ich powstawanie, mesoestetic opracował bodyshock®: nową generację produktów do pielęgnacji ciała z formułami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb pacjentów, popartą sprawdzonymi rezultatami.

W 100% spersonalizowany plan leczenia z produktami, tworzącymi unikalne i skuteczne doświadczenie podczas każdej sesji. bodyshock® zapewnia widoczne rezultaty w walce z najczęściej występującymi niedoskonałościami (cellulit, otyłość miejscowa, wiotkość i rozstępy).

2022
Nowy patent mesoestetic®: epigenetyka, rozszyfrowywanie markerów wieku

Po 7 latach badań, we współpracy z Instytutem Josepa Carrerasa, opatentowaliśmy [meso]epigen system™, kompleks o udowodnionej skuteczności epigenetycznej odwracający skutki markerów negatywnie wpływających na ekspresję genów, aby przeciwdziałać oznakom starzenia się skóry.

W 2021 roku kompleks ten znalazł się w recepturze profesjonalnej kuracji anti-aging age element® zaś obecnie znajdziemy go w nowej linii produktów do użytku domowego, zwalczających główne oznaki starzenia: brak blasku, utratę jędrności oraz zmarszczki i linie mimiczne, aby podkreślić piękno na każdym etapie życia.

2023
Rozbudowa siedziby głównej mesoestetic® i zdolności produkcyjnych

W 2023 roku świętowaliśmy inaugurację rozbudowy naszej siedziby głównej, która miała na celu utrzymanie pozycji pioniera w dziedzinie innowacji i badań, długoterminowego rozwoju i wzrostu, a także zapewniania doskonałej obsługi naszym klientom.

Dzięki tej ekspansji poprawiamy skalowalność i rozwój, przy pomocy jedynego w swoim rodzaju sprzętu potroiliśmy zdolności produkcyjne a także stawiamy na nowe technologie, które usprawniają nasze działania i kontrolę łańcucha wartości.

Odnowiliśmy również nasze laboratoria, pozycjonując się jako jedyna firma w Hiszpanii z własnymi obiektami i zasobami w zakresie badań i rozwoju oraz innowacji w dziedzinie biotechnologii, bioinżynierii, galeniki i transferu technologii, gdzie pracujemy synergicznie, zdobywając własną wiedzę naukową a tym samym pozostając w czołówce medycyny estetycznej.

W rezultacie narodził się bardziej konkurencyjny, zrównoważony i cyfrowy mesoestetic®.

2024
mesopeel® y mesopeel MD: technologia wielokwasowa poparta wynikami

mesoestetic® przedstawia dwie innowacyjne gamy wysokiej jakości, bezpiecznych i skutecznych peelingów chemicznych przeznaczonych dla profesjonalistów z branży medycyny estetycznej (mesopeel®) oraz lekarzy specjalizujących się w dermatologii i medycynie estetycznej (mesopeel MD). Wszechstronne i modułowe rozwiązania z optymalną równowagą pomiędzy mocą i bezpieczeństwem dzięki zaawansowanym formułom, łączącym substancje złuszczające i peelingujące w celu leczenia najczęściej występujących problemów estetycznych.