Zabieg tran3x oparty jest na kwasie traneksamowym, składniku najnowszej generacji, który uzupełnia i zwiększa skuteczność zabiegów przeciw przebarwieniom.


tran3x to innowacyjny modułowy program depigmentacji, który łączy w sobie kilka kategorii terapeutycznych dla elastycznego, kompleksowego i minimalnie inwazyjnego podejścia. Prawdziwa rewolucja w profesjonalnym leczeniu przebarwień, która pozwala na działanie na różnych głębokościach i regulowanie jego intensywności.

Co to jest kwas traneksamowy i jak działa? 3 synergiczne wymiary

Program oparty jest na kwasie traneksamowym, składniku najnowszej generacji, który uzupełnia skuteczność depigmentujących składników aktywnych zawartych w formule poprzez działanie na keratynocyty, hamując uwalnianie czynników stymulujących melanocyty oraz wyzwalacze procesu zapalnego i naczyniowego. W ten sposób oferuje większą skuteczność poprzez działanie na komponent zapalny i naczyniowy, który charakteryzuje oporne przebarwienia.

Jako składnik aktywny, kwas traneksamowy zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy skutecznością a tolerancją, dzięki czemu nowy program mesoestetic® jest niezwykle popularny wśród pacjentów.

Dla kogo przeznaczony jest tran3x?

  • Dla osób, które poszukują modułowej kuracji depigmentacyjnej do zwalczenia plam soczewicowatych, plam starczych, piegów, a nawet przebarwień pozapalnych o różnej intensywności. Również do usuwania przebarwień w innych miejscach, takich jak pachy czy pachwiny.
  • W celu uniknięcia przebarwień pozapalnych, będących efektem zabiegów laserowych, u pacjentów o średnim i wysokim poziomie fototypu skóry. Działa również w celu wzmocnienia depigmentacyjnych efektów zabiegów laserowych.
  • Dla osób, które przeszły zabiegi depigmentacyjne cosmelan® lub dermamelan®, jako kuracja podtrzymująca, aby utrzymać przebarwienia pod kontrolą i wzmocnić uzyskane efekty.

Program tran3x od mesoestetic® obejmuje zarówno produkty do użytku profesjonalnego, jak i produkty do pielęgnacji domowej:

Produkty do użytku profesjonalnego

  • mesopeel® melanostop tran3x: depigmentujący peeling chemiczny, którego formuła przyspiesza odnowę naskórka i reguluje nadprodukcję melaniny. Poprawia koloryt i rozświetlenie skóry.
  • meso.prof c.prof 210 depigmentation solution: roztwór, który zawiera antyoksydanty i reguluje nadprodukcję melaniny obecnej w naskórku. Produkt ten może być stosowany podczas kawitacji, termoterapii lub microneedlingu przy użyciu urządzeń, takich jak m.pen[pro] od mesoestetic® lub derma rollery.

Pielęgnacja domowa

  • melan tran3x concentrate: Intensywny koncentrat depigmentacyjny, który działa na nadmierną pigmentację naskórka, widocznie redukując przebarwienia.
  • melan tran3x gel cream: Krem depigmentacyjny do codziennego stosowania, który stopniowo działa na przebarwienia, wyrównując koloryt skóry.