Chcesz usunąć przebarwienia i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się? Podpowiadamy, jak utrzymać przebarwienia skóry pod kontrolą.

Przebarwienia skóry są jednym z głównych problemów estetycznych, ponieważ bezpośrednio wpływają na jakość życia i samoocenę. Chociaż częściej występuje u kobiet, hiperpigmentacja dotyka również mężczyzn, a jej wyleczenie nie jest takie trudne, jak się wydaje.

1. Usuń lub zmniejsz swoje przebarwienia dzięki zabiegowi depigmentacji:

Pierwszym krokiem w walce z przebarwieniami jest określenie ich źródła!

dermamelan® to medyczna metoda depigmentacji, polegająca na stopniowym i skutecznym eliminowaniu przebarwień, oddziałując na pigment nagromadzony na powierzchni skóry, a także na źródło problemu. Ta wiodąca na świecie metoda zapewnia optymalne i długotrwałe efekty w usuwaniu przebarwień.

Jak działa?

dermamelan® składa się z dwóch etapów:

  • Sesja w gabinecie: Po postawieniu właściwej diagnozy przez lekarza, kuracja rozpoczyna się sesją w gabinecie lekarskim. Polega na nałożeniu dwóch synergicznych masek, oferujących intensywne działanie depigmentacyjne.
  • Kuracja w domu: Etap ten trwa 4 miesiące i rozpoczyna się 48-72h po sesji w gabinecie. Polega na codziennym stosowaniu 3 produktów o działaniu uzupełniającym, które podtrzymują działanie depigmentacyjne i intensyfikują działanie regulujące, lecząc problem u źródła oraz zapewniając bardziej kompleksowy i trwały efekt.

Umów się na wizytę w najbliższej klinice

Dostępne są również inne metody depigmentacji, takie jak cosmelan®: skonsultuj się ze specjalistą.

2. Łagodzi przebarwienia

Po zakończeniu kuracji depigmentacyjnej lekarz może zalecić zastosowanie programu depigmentacyjnego w celu wzmocnienia jej efektów: melan tran3x to program depigmentacyjny najnowszej generacji zawierający kwas traneksamowy, który pomaga usunąć przebarwienia skóry. Składa się z koncentratu i kremowego żelu, regulujących nadmierną produkcję melaniny i wyrównujących koloryt skóry.

W przypadku mniej nasilonych przebarwień, produkty te mogą być również stosowane oddzielnie (bez kuracji depigmentacyjnej).

Skonsultuj się ze swoim specjalistą

3. Zapobiega ponownemu pojawianiu się przebarwień

Hiperpigmentacja, gdy nie jest kontrolowana, ma tendencję do nawrotów. Z tego powodu konieczne jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej wskazanej dla skóry z przebarwieniami, takiej jak melan 130 pigment control.

Ten filtr przeciwsłoneczny podwaja minimalną ochronę wymaganą w fotoprotektorach 50+. Pomaga regulować syntezę melaniny, zapobiegając powstawaniu przebarwień i jest wodoodporny. Wyrównuje również koloryt skóry!

Znajdź go na naszej stronie internetowej

Znasz już nasze porady dotyczące usuwania i zapobiegania przebarwień. Jeśli chcesz poddać się zabiegowi depigmentacji, ale jeszcze nie zdecydowałeś/aś kiedy, pamiętaj, że zabiegi przeciw przebarwieniom nie powinny być przeprowadzane latem, ponieważ skóra po zabiegach nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Najlepszy okres to jesień i zima.

Nie zapomnij, że przed rozpoczęciem kuracji, niezbędna jest diagnoza lekarska: Umów się na wizytę do specjalisty i zapomnij o przebarwieniach!