option image

dermamelan®

wiodąca na świecie metoda depigmentacji medyczno-estetycznej

dermamelan® to metoda depigmentacji o udowodnionej skuteczności w leczeniu najcięższych, opornych przebarwień skóry. Jej podwójne działanie pozwala na korektę widocznych przebarwień oraz regulację nadprodukcji melaniny, zapewniając krótko i długoterminowy efekt.

Liczne badania kliniczne oraz tysiące pacjentów i specjalistów na całym świecie potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo dermamelanu® w leczeniu wszystkich typów przebarwień i fototypów skóry.

Przebarwienia


Przebarwienia skóry to częsty problem, na który nie ma wpływu typ skóry ani jej kolor i który jest wywoływany przez liczne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne:

• Genetyczne predyspozycje

• Ekspozycja na słońce

• Zapalenie

• Zmiany hormonalne

• Starzenie się

• Narażenie na chemikalia

• Leki fotouczulające

W zależności od kształtu, intensywności, odcienia, miejsca, wyzwalaczy i odporności na leczenie możemy wyróżnić różne rodzaje plam pigmentacyjnych:

Ostuda

Związana ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w okresie ciąży i menopauzy, z metodami antykoncepcji lub hormonalną terapią zastępczą.

W charakterystycznych miejscach. Na policzkach, górnej wardze, czole i podbródku.

Przebarwienia pozapalne (PIH)

Po procesach zapalnych obejmujących uraz, erupcję lub oparzenie. Często po trądziku, depilacji i agresywnych zabiegach. Wyższe ryzyko w przypadku ciemnej skóry.

W charakterystycznych miejscach, na twarzy i ciele.

Ephelides (piegi)

Typowe dla jasnej karnacji, z silnym komponentem genetycznym. Ciemnieją pod wpływem bezpośredniego działania promieniowania słonecznego.

W charakterystycznych miejscach, na twarzy i ciele.

Słoneczne i starcze plamy soczewicowate

Pojawiają się po sporadycznej lub skumulowanej ekspozycji na światło słoneczne, a zwłaszcza z wiekiem, w miejscach wystawionych na działanie słońca.

W charakterystycznych miejscach, na twarzy, grzbiecie dłoni, dekolcie.

Metoda dermamelan®


dermamelan® to profesjonalna metoda depigmentacji, która ma intensywne działanie korygujące przebarwienia skóry, jednocześnie regulując nadprodukcję melaniny w melanocytach oraz hamując i kontrolując pojawianie się nowych przebarwień. Działa na dwóch poziomach, korygującym i regulacyjnym, osiągając krótko- i długoterminowe rezultaty w celu kontrolowania przebarwień.

El método dermamelan® consiste en un protocolo de 4 fases necesarias para lograr el resultado objetivo. Despigmentación intensiva en consulta en fase 1 y tratamiento para uso domiciliario en fase 2,3 y 4.

działanie dermamelan®

Formuła dermamelan® posiada unikalną kombinację składników aktywnych o udowodnionej skuteczności 1–6, które działają na wszystkie fazy procesu przebarwień, całkowicie usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając ich ponownemu pojawieniu się, a także pojawieniu się nowych plam pigmentacyjnych.

DZIAŁANIA NAPRAWCZE:

Przyspiesza proces odnowy skóry, wymuszając złuszczanie i skutecznie usuwając złogi melaniny. Zmniejsza ilość powstającej melaniny, a tym samym intensywność barwy przebarwienia.

DZIAŁANIE REGULACYJNE:

Blokuje przenoszenie melanosomów do keratynocytów, aby zapobiec migracji melaniny do najbardziej zewnętrznych warstw skóry. Zmniejsza aktywację tyrozynazy, ponieważ zawiera aktywne składniki chelatujące miedź (Cu2+). Redukuje reakcje utleniania tyrozyny, neutralizując wolne rodniki. Hamuje enzym tyrozynazę, neutralizując jej działanie. To podwójne działanie korygujące i regulujące sprawia, że jest to wyjątkowy i uniwersalny zabieg.

Efekty


Po
Przed Przed
Po
Redukcja przebarwień oraz poprawa tekstury i wyglądu skóry. Ostuda (fototyp I–III)
Po
Przed Przed
Po
Redukcja przebarwień oraz poprawa tekstury i wyglądu skóry. Ostuda (fototyp I–III)
Wszystkie produkty