ochrona przeciwsłoneczna

ochrona przeciwsłoneczna

PHOTOPROTECTION SOLUTIONS

mesoprotech® szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA, UVB, HEV (światło widzialne) oraz IR. Specjalne formuły i składniki aktywne dostosowane do wszystkich typów skóry.

promieniowanie słoneczne i skóra

Słońce jest źródłem energii, która dociera do naszej planety w postaci promieniowania elektromagnetycznego o różnych długościach fali (λ). Narażenie człowieka na promieniowanie jest odczuwane przez niego w postaci światła widzialnego (HEV) lub w postaci ciepła, czyli promieniowania podczerwonego (IR). Promieniowanie UV jest jednak niewidoczne, co sprawia, że ekspozycja na słońce stanowi niezauważalne ryzyko.

Ekspozycja na promieniowanie słoneczne przynosi wiele korzyści zdrowotnych, w tym stymuluje syntezę witaminy D i wpływa na nastrój.Niestety może również powodować niepożądane skutki dla skóry w perspektywie krótko- i długoterminowej.

Skóra posiada system obrony przed promieniowaniem słonecznym, którym jest produkcja melaniny i uwalnianie antyoksydantów. Nie jest ona jednak w stanie ochronić nas przed wszystkimi skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce.

Zobacz więcej Zobacz mniej

ochrona przeciwsłoneczna

spektrum słoneczne

skóra

UVB UVA HEV IR
Niezauważalne oparzenia,
uszkodzenie komórek
Niezauważalne alergie, przedwczesne starzenie
pigmentacja w świetle widzialnym, utlenianie komórek
odczuwanie ciepła utlenianie komórkowe
la fotoprotección

fotoprotekcja

Fotoprotekcja ma na celu zapobieganie uszkodzeniom skóry, do których dochodzi w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Stosowanie wysokiego poziomu ochrony przeciwsłonecznej minimalizuje ryzyko negatywnego wpływu promieniowania słonecznego na skórę.


mesoprotech®
ochrona przed słońcem o szerokim zakresie działania

photoprotection solutions

Innowacyjna gama zapewniająca pełną ochronę przeciwsłoneczną przed różnymi rodzajami promieniowania. dla każdego typu skóry.

ODKRYJ WSZYSTKIE PRODUKTY mesoprotech®
mesoprotech

wskazówki dotyczące stosowania

Nie należy przebywać zbyt długo na słońcu, filtry przeciwsłoneczne minimalizują, ale nie eliminują ryzyka związanego ze słońcem.

Nałożyć odpowiednią ilość preparatu (2mg/cm2, co odpowiada łyżeczce, na całą twarz, szyję i dekolt) 30 minut przed ekspozycją na słońce.

Zmniejszenie ilości preparatu znacznie obniża poziom ochrony przeciwsłonecznej.

Nakładać ponownie co 2 godziny, zwłaszcza po kąpieli, wytarciu się ręcznikiem lub spoceniu.

Ponowna aplikacja jest niezbędna, aby utrzymać poziom ochrony i skuteczność działania preparatu.

Należy unikać przebywania na słońcu w godzinach południowych (między 11:00 a 16:00).

W przypadku intensywnego nasłonecznienia zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych i/lub kapelusza.

01/03
produkty powiązane