mesoprotech®

mesoprotech®

technologia fotoochronna najnowszej generacji dla każdego rodzaju skóry

ochrona przeciwsłoneczna o szerokim spektrum działania

Innowacyjna gama zapewniająca pełną ochronę przeciwsłoneczną przed różnymi rodzajami promieniowania. Unikalne formuły i składniki aktywne dostosowane do każdego typu skóry.

pełna ochrona przeciwsłoneczna

mesoprotech® complex oferuje szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA, UVB, światłem niebieskim (HEV) i podczerwonym (IR).

działanie anti-aging

collagen pro-47 to specjalny składnik aktywny o działaniu anti-aging, który chroni i wzmacnia kolagen typu I, poprawiając elastyczność i sprężystość skóry.

wodoodporność

formuły wodoodporne, zapewniające ochronę przeciwsłoneczną podczas kąpieli lub uprawiania sportu.

wysokie bezpieczeństwo

formuły testowane dermatologicznie zapewniają maksymalną tolerancję dla wszystkich typów skóry.

melan 130

czym jest mesoprotech®?

mesoprotech® to innowacyjna gama produktów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną o szerokim spektrum działania. Formuły o wyjątkowych teksturach i składnikach aktywnych, w połączeniu ze składnikiem aktywnym o działaniu anti-aging, zapewniają pełną ochronę przeciwsłoneczną dostosowaną do potrzeb każdego rodzaju skóry.

czym jest fotoprotekcja o szerokim spektrum działania?

Ochrona o szerokim spektrum działania chroni przed różnymi rodzajami promieniowania widzialnego i niewidzialnego, które docierają do naszej skóry: UVB, UVA, światło widzialne (HEV) i promieniowanie podczerwone (IR).

mesoprotech® z mesoprotech® complex - kompleksem fotoprotekcyjnym składającym się z optymalnego połączenia filtrów biologicznych i/lub chemicznych, zapewniającym maksymalną skuteczność.

filtro fisico

1. filtry fizyczne

cząstki mineralne
odbijają promieniowanie słoneczne.

filtro quimico

2. filtry chemiczne

cząsteczki organiczne
pochłaniają promieniowanie słoneczne i czynią je nieszkodliwym dla skóry.

filtro bio

3. filtry biologiczne

cząsteczki antyoksydacyjne
blokują wolne rodniki i wzmacniają system antyoksydacyjny skóry.

które produkty mesoprotech® są dla mnie odpowiednie?

Produkty zostały opracowane z uwzględnieniem wyjątkowych formuł i składników aktywnych, aby dostosować się do potrzeb każdego rodzaju skóry.

wskazówki dotyczące stosowania

Nie należy przebywać zbyt długo na słońcu, filtry przeciwsłoneczne minimalizują, ale nie eliminują ryzyka związanego z działaniem promieni słonecznych.

Nałożyć odpowiednią ilość preparatu (2mg/cm2, co odpowiada łyżeczce, na całą twarz, szyję i dekolt) 30 minut przed ekspozycją na słońce.

Zmniejszenie ilości preparatu znacznie obniża poziom ochrony przeciwsłonecznej.

Nakładać ponownie co 2 godziny, zwłaszcza po kąpieli, wytarciu się ręcznikiem lub spoceniu.

Ponowna aplikacja jest niezbędna, aby utrzymać poziom ochrony i skuteczność działania preparatu.

Należy unikać przebywania na słońcu w godzinach południowych (między 11:00 a 16:00).

W przypadku intensywnego nasłonecznienia zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych i/lub kapelusza.

01/03

częste pytania na temat mesoprotech®

Czy osoby o ciemniejszej skórze (wysoki fototyp) potrzebują ochrony przeciwsłonecznej?

Im jaśniejsza skóra (niższe fototypy skóry), tym łatwiej ulegnie ona poparzeniu pod wpływem promieniowania słonecznego. Jednak wszystkie rodzaje skóry, nawet te najciemniejsze, ulegają niezauważalnym uszkodzeniom pod wpływem promieniowania słonecznego. Fotoprotekcja jest niezbędna dla wszystkich typów i fototypów skóry.

jak często należy stosować krem z filtrem?

Zaleca się ponowne nakładanie kremu przeciwsłonecznego co 2 godziny i w odpowiedniej ilości (2mg/cm2 lub równowartość łyżeczki kawy), ponieważ niewystarczająca aplikacja obniży poziom ochrony. Ponadto szczególnie ważne jest ponowne nałożenie produktu po kąpieli, wytarciu się ręcznikiem lub spoceniu.

kiedy należy stosować filtry przeciwsłoneczne?

Ważne jest, aby chronić się przed słońcem we wszystkich porach roku, a szczególną ostrożność zachować podczas zajęć na świeżym powietrzu i kiedy promieniowanie słoneczne jest najbardziej intensywne, np. na plaży lub w górach.

na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu z filtrem?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze kremu przeciwsłonecznego jest to, że powinien on chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez główne rodzaje promieniowania: UVB, UVA, światło widzialne (HEV) i promieniowanie podczerwone (IR). Uszkodzenia słoneczne nie wynikają wyłącznie z promieniowania UVA i UVB, ważną rolę odgrywa promieniowanie widzialne i podczerwone. Dlatego należy szukać filtrów przeciwsłonecznych, które oferują ochronę o szerokim spektrum.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę to rodzaj skóry i obszar stosowania. Krem z filtrem przeciwsłonecznym należy stosować codziennie i kilkakrotnie ponawiać jego aplikację, dlatego powinien być odpowiedni dla Twojego typu skóry i czuć się komfortowo na twarzy. Od lżejszych konsystencji dla skóry tłustej po bogatsze dla skóry suchej - to kwestia znalezienia takiego, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Nie należy zapominać o najbardziej wrażliwych obszarach twarzy, takich jak usta i kontur oka.

Znajdź filtr przeciwsłoneczny mesoprotech® odpowiedni dla Twojego typu skóry.

czy muszę się chronić również w pochmurne dni?

Do 90% promieni UV przechodzi przez chmury. Pochmurne i wietrzne dni mogą dawać błędne wyobrażenie o intensywności promieniowania słonecznego, ale skutki promieniowania są takie same.

czy mogę używać kremu do opalania z zeszłego lata?

Nie zaleca się stosowania kremu przeciwsłonecznego po upływie zbyt długiego czasu od otwarcia opakowania, czyli po upływie miesięcy wskazanych w ODP. PAO (Period After Opening) to ikona na opakowaniu, która wskazuje liczbę miesięcy, przez które produkt był w optymalnym stanie od momentu otwarcia. Po tym czasie skuteczność ochronna maleje.

czy należy stosować filtry przeciwsłoneczne na usta?

Usta są szczególnie wrażliwe i podatne na działanie czynników zewnętrznych. Pokryte są pojedynczym nabłonkiem, są silnie unaczynione i nie mają melanocytów ani gruczołów łojowych, nie mają więc samonapędzającego się mechanizmu ochrony i szczególnie ważna jest ich ochrona przed słońcem.

W ramach gamie mesoprotech® znajdziesz mesoprotech® sun protective repairing stick. Możesz go również stosować na kontur oka, blizny i przebarwienia.