1 stycznia rozpoczyna się tworzenie postanowień związanych z uzyskaniem atletycznej sylwetki. Siłownia, zdrowa dieta, operacja bikini… a gdy nadejdzie lato, głównym celem jest uzyskanie opalonej skóry. Tego lata w mesoestetic dajemy Ci kluczowe wskazówki dla zdrowej opalenizny, która będzie Ci towarzyszyła przez dłuższy czas.


  1. Stosuj ochronę i unikaj bezpośredniej ekspozycji. 

Nie spal się. Często uważa się, że po poparzeniu skóra nabiera złocistego odcienia, ale tak nie jest. Zaczerwieniona skóra będąca wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce ma tendencję do łuszczenia się i powoduje powstawanie przerażających plam słonecznych. 

Bardzo ważne jest, aby używać kremu przeciwsłonecznego odpowiedniego do rodzaju skóry i unikać ekspozycji na słońce w godzinach, w których promieniowanie jest bardziej intensywne. W ten sposób opalenizna będzie bardziej stopniowa i mniej szkodliwa. 

  1. Powtarzaj aplikację co 2 godziny. 

Nawet jeśli skóra jest już brązowa, nadal wymaga ochrony. Powtarzaj aplikację kremu przeciwsłonecznego co dwie godziny i nałóż dużą ilość produktu. 

  1. Złuszczaj i nawilżaj skórę.

Nie bój się złuszczać skóry. Raz w tygodniu usuwaj martwe komórki i stale nawilżaj skórę, dzięki czemu na dłużej będziesz mieć brązową, nawilżoną i zdrową skórę. 

  1. Bierz zimny prysznic.

Powiedzieliśmy Wam już, że zimny prysznic pomaga zachować złoty odcień skóry. Ciepło gorącej wody odwadnia skórę i wzmaga łuszczenie. 

  1. Zwróć uwagę na swoją dietę.

Pokarmy bogate w beta-karoten to MUST dla tych, którzy chcą przedłużyć opaleniznę. Owoce i warzywa o ostrych kolorach, takie jak marchew, słodkie ziemniaki, morele, dynia, papryka... zawierają beta-karoten i pomogą utrzymać opaleniznę skóry.   

  1. Pij wodę.

Nawilżenie powinno być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Słuchaj swojego ciała i pij od 2 do 3 litrów wody dziennie.