Nadmierna ekspozycja na niebieskie światło przyspiesza starzenie się skóry, jak każde inne promieniowanie. Ponieważ urządzenia takie jak telefony komórkowe, komputery czy tablety coraz częściej pojawiają się w naszym codziennym życiu, ważne jest, aby wiedzieć, jak chronić naszą skórę.


Bardzo zinternalizowaliśmy uszkodzenia, które promienie UVA i UVB wywołują na naszej skórze, ale promienie ultrafioletowe nie są jedynymi, na które musimy zwracać uwagę. Dziś również ważne jest, aby uświadomić sobie, jak powinniśmy chronić się przed promieniowaniem niebieskiego światła pochodzącego z ekspozycji: 

  • Na promienie słoneczne 
  • Na ekrany telefonów komórkowych, tabletów czy komputerów, urządzeń, które są dziś coraz częściej używane. 

Nadmierna ekspozycja na niebieskie światło przyspiesza starzenie się skóry, jak każde inne promieniowanie. Jednym z uszkodzeń skóry, jakie powoduje, jest utlenianiea przyspieszenie tego stresu oksydacyjnego jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. 

Niebieskie światło powoduje również wysuszenie skóry poprzez spadek ilości akwaporyn, czyli cząsteczek odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dodatkowo aktywuje metaloproteinazy, które przyspieszają niszczenie kolagenu, powodując oznaki zwiotczenia i pojawianie się zmarszczek. 

Wreszcie kontakt z niebieskim światłem może wywołać powstawanie plam dzięki cząsteczce zwanej Opsin 3, która bierze udział w tym procesie. 

Istnieją produkty, które działają jak tarcza technologiczna, chroniąc nas przed tymi uszkodzeniami, ponieważ zawierają substancje czynne, które działają antyoksydacyjnie. Koncentrat antyoksydant chroniący komórki aox ferulic działa jako biologiczna ochrona przed utlenianiem wytwarzanym przez źródła niebieskiego światła. Dodatkowo wzmaga syntezę kolagenu i chroni komórki odpowiedzialne za jego produkcję, promując elastyczność i jędrność skóry. 

 

Ważne jest również, abyśmy szukali kremu przeciwsłonecznego, który nie tylko chroni nas przed promieniami UVA i UVB, ale także przed światłem widzialnym, aprzede wszystkim przed niebieskim światłem. mesoprotech to innowacyjna gama oferująca najbardziej zaawansowaną i kompletną technologię fotoochronną, chroniącą przed szkodliwym działaniem promieniowania UVB i UVA, a także promieniowania podczerwonego (IR) i widzialnego (HEV).