Lato już tu jest! Koszyk plażowy jest gotowy. Ochrona przeciwsłoneczna w różnych formatach i o różnych faktorach. Ale dlaczego wybrałeś(-aś) taką ochronę? Czy tego potrzebuje Twoja skóra? Czy prawidłowo ją stosujesz? W mesoestetic wystawiamy Cię na próbę i dajemy Ci kluczowe wskazówki dla osiągnięcia zdrowej i długotrwałej opalenizny!


1º Czy wiesz, jaki jest pierwszy czynnik powodujący starzenie się skóry? 

Tak, uwielbiamy być opaleni, ale słońce jest jednym z pierwszych czynników przyspieszających i wzmacniających procesy starzenia się skóry. Zdaniem naszego eksperta promieniowanie słoneczne to przepływ energii, którą otrzymujemy w postaci fal elektromagnetycznych o różnej długości lub częstotliwości. 

Różne długości fal promieniowania, które docierają do naszego organizmu, docierają też do skóry na różnych głębokościach i powodują zróżnicowane skutki biologiczne: rumień, oparzenia, nadwrażliwość, przedwczesne starzenie, uszkodzenie DNA, alergie, przebarwienia, utlenianie komórkowe... 

Formuły gamy produktów do ochrony przed promieniowaniem słonecznym: mesoprotech, zawierają kompleks fotoochronny o szerokim spektrum, który chroni przed promieniami UVA, UVB, HEV i IRDodatkowo wszystkie zawierają collagen pro-47, roślinny składnik aktywny przeciwdziałający efektom starzenia, który skutecznie chroni sieci kolagenowe i usprawnia ich prawidłową syntezę.  

  1. Co oznacza liczba znajdująca się na opakowaniu kremuprzeciwsłonecznego?

Akronim SPF oznacza „Solar Factor Protection”, numer ochrony przeciwsłonecznej wskazuje przybliżony czas, przez jaki skóra będzie chroniona przed słońcem, biorąc pod uwagę naturalną odporność naszej skóry, czynnik oznaczony fototypem. Oznacza to, że jeśli nasza skóra wytrzymuje ekspozycję przez 10 minut bez pieczenia i zastosujemy ochronę SPF 30, będziemy musieli pomnożyć oba czynniki, aby poznać w przybliżeniu liczbę minut skutecznej ochrony. 

Jednak konieczne jest ponowne nałożenie produktu w ciągu maksymalnie 2 godzin, aby zapewnić 100% skuteczną ochronę. Nowe mgiełki słoneczne od mesoestetic dzięki swojemu formatowi doskonale nadają się do ponownego nałożenia przy każdej okazji, zachowując skuteczność na mokrej skórze lub makijażu. 

  1. Dlaczego warto nałożyć krem przeciwsłoneczny na 30 minut przed ekspozycją?  

Krem przeciwsłoneczny może zawierać 2 rodzaje filtrów:filtr fizyczny lub filtr chemiczny. Filtry fizyczne to cząstki stałe, które pokrywają bardzo wysokie widmo promieniowania i są bardzo fotostabilne. Ich degradacja pod wpływem ciepła trwa dłużej i działają natychmiast po nałożeniu. 

Filtry chemiczne są organiczne i działają poprzez pochłanianie ultrafioletowego promieniowania słonecznego. W zależności od pochłanianego promieniowania rozróżnia się różne filtry, ale wszystkie wymagają upływu 30 minut, aby w pełni spełnić swoją funkcję. Dlatego ochronę przeciwsłoneczną, która zawiera tylko filtry chemiczne, należy nakładać 30 minut przed ekspozycją na słońce. 

  1. Sztuczka pozwalająca uzyskać trwalszą opaleniznę to...

Możemy wzmocnić opaleniznę i wydłużyć jej trwałość, przygotowując skórę perłami mesocaps sun defense, które oprócz witamin C i E zawierają beta-karoteny. 

Beta-karoteny zwiększają produkcję melaniny i pomagają uzyskać naturalną opaleniznę. Ponadto beta-karoteny są głównymi prekursorami witaminy A, silnego przeciwutleniacza, a także zawierają likopen, który pomaga zwalczać uszkodzenia skóry spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce.