nawilżanie twarzy

MOISTURISING SOLUTIONS

rozwiązania mesoestetic® dla skóry suchej i odwodnionej

nawilżanie twarzy

Seria opracowana, aby zapobiegać odwodnieniu, która dostosowuje się do potrzeb każdego rodzaju skóry.

Brak nawilżenia to przejściowy stan skóry, który może dotyczyć wszystkich rodzajów skóry (suchej, tłustej i mieszanej) i charakteryzuje się niedostateczną obecnością wody w naskórku.

Woda jest jednym z głównych składników skóry. Nadaje jej turgoru, elastyczności i pomaga zachować integralność funkcji barierowej, a tym samym jej funkcję ochronną. W optymalnych warunkach w najbardziej powierzchownej warstwie skóry, warstwie rogowej naskórka znajduje się między 10% -20% wody, ale gdy naturalne mechanizmy odpowiedzialne za utrzymanie poziomu nawilżenia skóry są zmieniane przez takie czynniki jak: wiek, stres, zmiany hormonalne, czynniki środowiskowe itp., skóra staje się matowa, ma nierówną teksturę, jest napięta i pojawiają się wyraźniejsze zmarszczki, a nawet łuszczenie i nadwrażliwość skóry.

mesoestetic® opracował szereg rozwiązań, które wykraczają poza nawilżanie, moisturising solutions. W wyniku zrozumienia wszystkich mechanizmów zachodzących w procesie nawilżenia skóry oferujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego rodzaju skóry, aby zapobiegać odwodnieniu i utrzymać optymalne funkcjonowanie i wygląd skóry.

ZOBACZ WIĘCEJ