nawilżanie twarzy

nawilżanie twarzy

MOISTURISING SOLUTIONS

rozwiązania mesoestetic® dla skóry suchej i odwodnionej

Linia opracowana by zapobiegać odwodnieniu, dostosowana do potrzeb każdego rodzaju skóry.

Brak nawilżenia to przejściowy stan skóry, który może dotyczyć wszystkich rodzajów skóry (suchej, tłustej i mieszanej) i charakteryzuje się niedostateczną obecnością wody w naskórku.

Woda jest jednym z głównych składników skóry. Nadaje jej turgoru, elastyczności i pomaga zachować integralność funkcji barierowej, a tym samym jej funkcję ochronną. W optymalnych warunkach w najbardziej powierzchownej warstwie skóry, warstwie rogowej naskórka znajduje się między 10% -20% wody, ale gdy naturalne mechanizmy odpowiedzialne za utrzymanie poziomu nawilżenia skóry są zaburzone przez takie czynniki jak: wiek, stres, zmiany hormonalne, czynniki środowiskowe itp., skóra staje się matowa, ma nierówną teksturę, jest napięta i pojawiają się wyraźniejsze zmarszczki, a nawet łuszczenie i nadwrażliwość skóry.

mesoestetic® opracowało linię moisturising solutions, która poza nawilżeniem przynosi szereg innych rezultatów. W wyniku zrozumienia wszystkich mechanizmów zachodzących w procesie nawilżenia oferujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego rodzaju skóry, aby zapobiegać odwodnieniu i utrzymać optymalne funkcjonowanie i wygląd.

ZOBACZ WIĘCEJ