skóra wrażliwa

skóra wrażliwa

SENSITIVE SKIN SOLUTIONS

Nowe rozwiązania o wysokiej tolerancji do skóry wrażliwej i delikatnej. Wzmacniają systemy obronne skóry, funkcje bariery ochronnej i mikrobiotę, przywracając równowagę oraz ukojenie.

Wrażliwość skóry to jeden z głównych problemów pielęgnacji. 60-70% kobiet i 50-60% mężczyzn na świecie twierdzi, że ma skórę wrażliwą (1). Jaki ma to wpływa na ich codzienne życie?

Mrowienie, swędzenie, uczucie pieczenia, chwilowe lub trwałe zaczerwienienie to niektóre z oznak i objawów wrażliwej skóry w odpowiedzi na działanie bodźców zewnętrznych i wewnętrznych (promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, zmiany temperatury, zmiany hormonalne...).

 

Skóra wrażliwa czy podrażniona?

W zależności od pochodzenia wrażliwości możemy rozróżnić skórę wrażliwą lub uwrażliwioną:

>Skóra wrażliwa. Jest to skóra, która cierpi z powodu zmian funkcji bariery, a także wykazuje wzrost reaktywności zakończeń nerwowych. Wszystko to powoduje, że ten typ skóry silnie reaguje na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne.
>Skóra podrażniona.  Zdrowa skóra może uwrażliwić się przez różne czynniki. zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, zmiany hormonalne, stres, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków lub poddawanie się zabiegom medyczno-estetycznym mogą być przyczyną tych objawów.


sensitive skin solutions to gama rozwiązań opracowanych specjalnie z myślą o pielęgnacji skóry wrażliwej lub uwrażliwionej oraz przywracaniu jej równowagi przy maksymalnej tolerancji.
Formuły ze składnikami o uznanej skuteczności łagodzą oznaki wrażliwości i wzmacniają podstawowe systemy obronne skóry, funkcje barierowe oraz mikrobiotę, aby wzmocnić skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.


Gama o wysokiej tolerancji dla najbardziej wymagających ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry.
(1) Farage MA. The Prevalence of Sensitive Skin. Front Med (Lausanne). 2019;6:98.

ZOBACZ WIĘCEJ