Gdy funkcja bariery ochronnej skóry nie działa przeciwko szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych, skóra cierpi i traci blask, gładkość, a nawet mogą pojawić się oznaki, takie jak zaczerwienienie lub łuszczenie, które wymagają większej pielęgnacji i ochrony. W mesoestetic opracowujemy specjalne produkty, aby zminimalizować skutki, które mogą pojawić się na wrażliwej skórze.


Co to jest skóra wrażliwa? 

Skóra jest złożonym organem o kruchej równowadze, którą łatwo zaburzają różne czynniki, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne; zła dieta, niezdrowe nawyki, długotrwałe przebywanie na słońcu bez ochrony... szereg czynników obciążających, które mogą powodować utratę naturalnej równowagi skóry. 

Zachowanie zdrowej skóry zapewnia, że dłużej pozostaje jędrna i promienna oraz będzie lepiej chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. 

Twarz i dłonie to obszary, w których skóra jest bardziej narażona na działanie czynników atmosferycznych i dlatego są to obszary wymagające szczególnej i stałej pielęgnacji. Jeśli masz wrażliwą skórę, od razu rozpoznasz jej objawy, bardzo podobne do tych, które pojawiają się, gdy skóra jest odwodniona: łuszczenie się, zaczerwienienie, wysypka, szorstkość; a w poważniejszych stadiach: swędzenie, pieczenie, uczucie ucisku itp. 

Jak pielęgnować wrażliwą skórę? 

mesoestetic opracowujemy specjalne produkty dla każdego rodzaju skóry. Użyte składniki zostały przetestowane, a ich formuły specjalnie opracowane, aby pomóc zrównoważyć konkretny typ problematycznej skóry. 

hydra milk cleanser 

Mleczko oczyszczające do skóry suchej i wrażliwej. Skutecznie usuwa makijaż izanieczyszczenia, intensywnie nawilża i dba o fizjologiczną równowagę skóry. Jego kojące właściwości zapewniają przyjemne uczucie komfortu. 

hydratonic 

Tonik do twarzy o działaniu ściągającym do każdego rodzaju skóry. Eliminuje resztkowe zanieczyszczenia i udrażnia skórę, pozostawiając ją świeżą, gładką i miękką. Brak alkoholu w jego składzie wpływa na pH skóry i zapobiega odwodnieniu. 

proteoglycans ampoules 

Odżywcze ampułki ze składnikami aktywnymi o synergistycznym działaniu, które nadają tkankom większą jędrność i elastyczność. Skoncentrowana formuła wskazana jest do codziennej pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej. 

pollution defense ampoules 

Skoncentrowana formuła zapobiega starzeniu się, chroniąc przed utleniaczami, azwłaszcza przed zanieczyszczeniem środowiska. Zapewnia długotrwałe nawilżenie oraz redukuje zmarszczki i linie mimiczne. 

anti-stress face mask 

Kojąco-regenerująca maska do każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej wrażliwej.Dzięki złożonej recepturze ma właściwości obkurczające, przeciwzapalne i przeciwutleniające. Pomaga odbudować skórę, łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia iobrzęki. 

melan recovery 

Intensywny zabieg zwalczający reaktywne objawy związane z podrażnieniem izaczerwienieniem, dający uczucie natychmiastowej ulgi. Zmniejsza wrażliwość skóry i wzmacnia jej mechanizmy obronne przed czynnikami zewnętrznymi lub po zabiegach leczniczo-estetycznych. Przywraca równowagę barierową skóry, zapewniając jej komfort, elastyczność i miękkość. Bogata konsystencja o wygodnym rozprowadzaniu i szybkim wchłanianiem, która natychmiastowo łagodzi uczucie ściągnięcia. Hipoalergiczny. 

mesoprotechnourishingantiagingoil 

Skóra sucha i dojrzała. Suchy olejek do opalania przeciwdziałający efektom starzenia, zapewniający bardzo wysoką ochronę przed słońcem. Zawiera olejek chia owłaściwościach przeciwutleniających i ujędrniających. Żelowo-olejowa konsystencja, która stapia się ze skórą i zapewnia intensywne uczucie komfortu oraz satynowe wykończenie bez tłustej pozostałości. 

Jeśli wciąż nie znasz naszego rekomendatora, zachęcamy do wypróbowania go izapoznania się z konkretnymi rozwiązaniami, które oferujemy dla Twojego rodzaju skóry i Twoich potrzeb.