Trądzik jest jednym z problemów estetycznych, który najbardziej niepokoi skórę tłustą. Patologia ta występuje częściej u nastolatków, dotykając 90% młodych ludzi. mesoestetic® wspólnie z grupą dermatologów opracował acnelan, intensywną terapię dla skóry trądzikowej i łojotokowej.


Skóra tłusta to taka, która wytwarza nadmiar sebum. Wśród głównych objawów wyróżnia się pojawienie się nieestetycznych pryszczy. acnelan skutecznie, szybko i wygodnie leczy umiarkowany trądzik. 

Zabieg mesoestetic® łączy w sobie intensywną, profesjonalną metodę konsultacji z domową kuracją pielęgnacyjną, którą wspiera kompletna linia produktów. acnelan pack przeznaczony jest do zabiegu w gabinecie: 3 sesje wodstępie od 15 do 21 dni pomiędzy sesjami, w zależności od reakcji skóry każdego pacjenta. 

Stałość leczenia jest jednym z kluczy do sukcesu acnelanu. W tym celu firma mesoestetic® opracowała linię produktów domowych, które ułatwiają pacjentowi kontynuowanie leczenia. purifying mousse to idealna pianka do codziennego oczyszczania; acne one to krem do codziennego stosowania na skórę trądzikową;  kontrola niedoskonałości to magiczna różdżka z serii, krem do ogniskowego stosowania, aby usunąć uporczywe pryszcze; pure renewing mask, maska do usuwania kamienia i oczyszczania, idealna do cotygodniowej aplikacji. 

Dla zachowania zdrowej i promiennej skóry ważne jest nabycie nawyków wzmacniających działanie kuracji mesoestetic®. Higiena, unikanie wyciskania pryszczy w celu pozostawienia śladów lub stosowanie makijażu bez oleju to niektóre z rutynowych czynności, które pomagają w trwały sposób kontrolować trądzik. Uprawianie sportu, dobry sen i zdrowe odżywianie oraz wyeliminowanie tłustej i przetworzonej żywności, również pozytywnie wpłyną na walkę z trądzikiem.