option image

energy C

ANTIAGING BRIGHTENING SOLUTIONS

Linia antyoksydacyjna zawierająca wysokie stężenie witaminy C dla niesamowitego efektu rozświetlającego. Pomaga zwalczać pierwsze oznaki starzenia. W skład linii wchodzą 3 produkty do domowej pielęgnacji oraz jeden profesjonalny zabieg gabinetowy.

Witamina C


Witamina C (kwas askorbinowy) jest składnikiem zapobiegającym starzeniu się skóry. Stosowana miejscowo utrzymuje się na skórze przez 48 godzin, Tym samym ma 30-krotnie większe działanie terapeutyczne niż doustna witamina C. Jej skuteczność została wykazana w wielu badaniach in vitro i in vivo, które udowodniły następujące właściwości:

Podwójne działanie przeciwutleniające


energy C ma zdolność neutralizowania wolnych rodników i regeneracji błony komórkowej.

Fotoprotekcja UVA i UVB


Po zneutralizowaniu wolnych rodników witamina C działa zarówno zapobiegawczo, jak i łagodząco na oksydacyjne uszkodzenia komórek naskórka spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym. Witamina C zastosowana przed ekspozycją na słońce działa jak biologiczny fotoprotektor. Po ekspozycji jej działanie przeciwzapalne pomaga zmniejszyć rumień słoneczny.

Efekt rozświetlający


energy C rozświetla twarz, poprawia zmiany pigmentacyjne i zapobiega powstawaniu przebarwień.

Zapobiega powstawaniu drobnych zmarszczek i linii mimicznych


energy C zwiększa syntezę kolagenu, zwiększa liczbę włókien elastycznych I aktywnych fibroblastów, poprawia jakość macierzy zewnątrzkomórkowej i nawilża.