option image

mesohyal™

INTRADERMAL SOLUTIONS

mesohyal to najszersza gama produktów medycznych do podawania podskórnego (klasa III) z oznakowaniem CE, zapewniających łączone, bezpieczne i skuteczne zabiegi estetyczne. Ekskluzywna formuła na bazie kwasu hialuronowego i wyselekcjonowanych składników aktywnych o uznanej skuteczności terapeutycznej do spersonalizowanego leczenia we wskazaniach dotyczących twarzy, ciała i włosów.

Oznaki starzenia

Starzenie się skóry jest odzwierciedleniem wieku biologicznego, który nie zawsze odpowiada wiekowi kalendarzowemu. Oznaki mogą być mniej lub bardziej przedwczesne i istotne w zależności od ludzi i różnych części ciała. Zależą od czynników genetycznych specyficznych dla każdej osoby oraz czynników obciążających, takich jak ekspozycja na słońce, palenie, brak aktywności fizycznej.

Jeśli nie można zapobiec starzeniu się, można je bardzo skutecznie leczyć i spowolnić za pomocą medyczno-estetycznych zabiegów śródskórnych.

Spersonalizowane zabiegi


11 produktów mesohyal może być używanych pojedynczo lub w połączeniu, celem przygotowania indywidualnych koktajli, aby zapewnić spersonalizowaną odpowiedź na wymagania i potrzeby każdego pacjenta. Ponadto mesohyal umożliwia specjalistom przygotowanie programów zabiegowych dostosowanych do ewolucji skóry, sesja po sesji.

Wszystkie produkty z serii mesohyal zawierają niesiatkowy (tzn. bez efektu wypełnienia) kwas hialuronowy, który zapewnia dodatkowe nawilżenie skóry, poprawiając jej jakość i napięcie poprzez zabiegi na twarz i ciało.

Na czym polega terapia śródskórna?


Jest to technika medyczna polegająca na wprowadzaniu składników aktywnych poprzez wielokrotne, powierzchowne, śródskórne mikroiniekcje, w celu korekcji estetycznych, takich jak m.in. starzenie się skóry, cellulit, zwiotczenie i łysienie. Powoduje fizyczną reakcję wywołaną przez bodziec indukowany mechanicznie (działanie igły), w połączeniu z farmakologicznym efektem wprowadzenia mikrodawki substancji.

Jest to bardzo skuteczny zabieg, pod warunkiem, że jest wykonywany w odpowiednich warunkach i przy użyciu odpowiednich substancji. Technika ta zapewnia maksymalne przenikanie składników aktywnych, dzięki czemu jej efekty są lepsze niż uzyskiwane jakąkolwiek inną metodą aplikacji. Stwarza minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Minimalnie inwazyjna, nie wymaga czasu na przygotowanie i umożliwia pacjentowi natychmiastowy powrót do codziennych zajęć.

Techniki aplikacji

Produkty mesohyal można podawać ręcznie lub za pomocą pistoletu do wielokrotnego wtrysku, używając trójdzielnych strzykawek z łącznikiem Luer-Lock i igłą 30G o długości 4 mm do normalnego stosowania i/lub 12 mm do specjalnych technik. Można je wstrzyknąć w powierzchniową warstwę skóry właściwej przy użyciu najodpowiedniejszej techniki.

ORIENTACJA SKOSU

Orientacja skosu wpływa na stopień reakcji skóry.

  • • Przy 45º / 30º: ze skosem ku górze występuje mniejsza reakcja skóry
  • • Przy 90º nie ma ona żadnego wpływu.

ŚRÓDSKÓRNA TECHNIKA NAPPAGE

Maksymalna liczba wtrysków (co 5/6 mm), przy minimalnej ilości produktu i głębokości poniżej 4 mm.

Clock

NAPPAGE

wielokrotne wstrzyknięcia z niewielką ilością produktu i na głębokość mniejszą niż 4 mm.

PUNKT PO PUNKCIE

Wielokrotne wstrzyknięcia z większą ilością produktu.

Clock

ŚRÓDSKÓRNA GRUDKA

Nanieś produkt w formie zlokalizowanej, tworząc małą grudkę.

Clock

WTRYSK ŚLADOWY

Polega na wprowadzeniu igły wzdłuż wgłębienia skórnego i naniesieniu produktu w trakcie wyciągania igły.

Clock

MCT INJECTOR

Pistolet iniekcyjny oferuje 3 programy, które umożliwiają podawanie substancji aktywnych poprzez różne techniki iniekcji, stosowane w tradycyjnej mezoterapii. Do krótkich zastrzyków, śródskórnej techniki nappage lub punkt po punkcie. Mct injector automatycznie dostosowuje głębokość i prędkość igły, umożliwiając wykonanie zdecydowanego i precyzyjnego gestu.

Clock

Diagnoza, protokół i pielęgnacja


1. DIAGNOSTYKA NIESTANDARDOWA

Dokonywanie zapisu klinicznego:

  • Wszystkie interesujące dane, osobiste, medyczno-chirurgiczne, higieniczno-dietetyczne, techniczne (rodzaj skóry, przebarwienia) itp.
  • Przeprowadzenie spersonalizowanej diagnozy: W celu dostosowania przebiegu aplikacji do potrzeb każdego pacjenta.
  • Wypełnianie dokumentu świadomej zgody: Lekarz informuje pacjenta o wszystkim, co dotyczy procesu leczenia.
  • Zapis fotograficzny: Obszar poddawany zabiegowi jest fotografowany w celu przeprowadzenia obiektywnej oceny dotyczącej postępów.

Bodegón Mesohyal

2. PRZYGOTOWANIE SKÓRY

  • Zmyj makijaż z miejsca, które ma być poddane zabiegowi, używając mleczka do demakijażu i nałóż krem znieczulający (opcjonalnie).
  • Zdezynfekuj skórę niewielką ilością alkoholu, nadtlenku wodoru lub chlorheksydyny.

W zależności od rodzaju skóry i pożądanego rezultatu wskazane może być wykonanie powierzchownego peelingu chemicznego z użyciem produktu mesopeel, bezpośrednio przed wstrzyknięciem śródskórnym, w celu zwiększenia poziomu odpowiedzi terapeutycznej.

3. TWORZENIE KOMBINACJI

Możliwe jest łączenie różnych produktów mesohyal, aby osiągnąć najlepszy rezultat w każdej sesji.

W 100% profesjonalne i elastyczne zabiegi


mesohyal pozwala zareagować na najważniejsze problemy estetyczne twarzy i ciała.

Nowa generacja: leczenie komórkowe peptydami biomimetycznymi

Sugestie dotyczące zabiegów na twarz

BIOREWITALIZUJĄCE NAWILŻANIE

BIOREWITALIZUJĄCY ANTIOX

RESTRUKTURYZACJA I ODNOWIENIE

REGENERACJA SKÓRY

INTENSYWNA RESTRUKTURYZACJA

ZABIEGI NA SKÓRĘ GŁOWY

Sugestie dotyczące zabiegów na ciało

ZAGĘSZCZONY LUB WŁÓKNISTY CELLULITIS

WIOTKI I MIĘKKI CELLULITIS

CELLULITIS OBRZĘKOWY Z KOMPONENTEM NACZYNIOWYM

Widoczne, naturalne i natychmiastowe rezultaty


Zabieg trwa od 20 do 30 minut.

Zalecana liczba zabiegów:

  • Twarz: 5 do 10 zabiegów, w 2-tygodniowych odstępach.
  • Ciało: 8 do 12 zabiegów, w 7-dniowych odstępach.

Terapie pielęgnacyjne:

Ważne jest, aby pacjent przestrzegał codziennej diety i higieny oraz przeprowadzał regularne zabiegi pielęgnacyjne co 6/8 miesięcy. W zależności od uzyskanego rezultatu okres ten może ulec skróceniu lub wydłużeniu.

HIPERPIGMENTACJA

Zdjęcia wykonane przed i po 5 zabiegach z użyciem produktu mesohyal, wykonanych w 1., 2., 3., 5. i 7. tygodniu.

Hiperpigmentacion

Starzenie się skóry (zmarszczki i zwiotczenie)

Zdjęcia wykonane przed i po 5 zabiegach z użyciem produktu mesohyal, wykonanych w 1., 2., 3., 5. i 7. tygodniu.

Arrugas

UDA I POŚLADKI

Zdjęcia wykonane przed i po 5 sesjach zabiegowych z użyciem produktu mesohyal wykonanych w 1., 2., 3., 5. i 7. tygodniu.

Gluteos

UDA I KOLANA

Zdjęcia wykonane przed i po 5 sesjach zabiegowych z użyciem produktu mesohyal, wykonanych w 1., 2., 3., 5. i 7. tygodniu.

Rodillas

PLECY I BOKI

Zdjęcia wykonane przed i po 5 sesjach zabiegowych z użyciem produktumesohyal, wykonanych w 1., 2., 3., 5. i 7. tygodniu.

Flancos
Strona

produkty mesohyal™

Strona