option image

meso.prof

roztwory przeznaskórkowe od mesoestetic®

meso.prof® to najszersza gama rozwiązań do aplikacji przeznaskórkowej w celu wykonywania łączonych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów kosmetycznych. Preparaty ze specyficznymi, wyselekcjonowanymi składnikami aktywnymi do leczenia wszelkiego rodzaju estetycznych problemów twarzy, ciała i włosów.

Nieinwazyjne zabiegi profesjonalne o wielokierunkowym działaniu


Jest to najpełniejsza gama roztworów i określonych składników aktywnych w sterylnych ampułkach do podawania przezskórnego.

meso.prof oferuje specjalistom możliwość doboru określonych składników aktywnych lub gotowych koktajli do zaprojektowania indywidualnie dobranych zabiegów na twarz, ciało i włosy.

Seria meso.prof składa się z 2 linii

c.prof: koktajle składników aktywnych na konkretne problemy estetyczne

Linia c.prof to 6 koktajli aktywnych składników na efekty starzenia, przebarwienia skórne, cellulit, wiotkość twarzy i ciała oraz zatrzymywanie płynów. Wysoko skoncentrowane formuły koktajli zostały opracowane tak, aby zapewnić terapię na najwyższym poziomie. Szeroka gama aktywnych składników koktajli wspomaga naturalne procesy naprawy komórek, a także łagodzi zmiany w tkance skórnej. Ich pH mieści się w zakresie fizjologicznym od 6,5 do 7,5, dzięki czemu zapewniają maksymalną tolerancję skóry.

Aktywne składniki x. prof. w celu projektowania w 100% spersonalizowanych zabiegów.

Po postawieniu diagnozy w celu ustalenia wymagań pacjenta specjalista może wybrać spośród 24 aktywnych składników wchodzących w skład linii i zastosować je pojedynczo lub w połączeniu jako koktajle.

Co to jest aplikacja przezskórna?


Jest to małoinwazyjna technika, która pozwala na penetrację składników aktywnych przez naskórek i skórę właściwą, gdzie osiągają maksymalną skuteczność bez użycia igieł. Zabiegi wykonywane są dermarollerem (technika mikroigłowa) lub sprzętem (elektroporacja, jonoforeza, ultradźwięki, termoterapia IR).

Znana jest również jako terapia indukcyjna kolagenem. Wykonywana jest za pomocą dermarollera, czyli wałka, który na głowicy ma wiele mikroigieł.

Po przesunięciu go nad obszar poddawany zabiegowi otwiera mikrokanały w naskórku, ułatwiając penetrację jednocześnie aplikowanych składników aktywnych w głąb skóry. Mikroskopijne nakłucia wykonane przez wałek stymulują mechanizmy gojenia i naprawy skóry, osiągając naturalną produkcję kolagenu i elastyny.

Diagnoza, postępowanie i pielęgnacja


MIKRONAKŁUWANIE

1. Oczyść obszar, który ma być poddany zabiegowi, stosując Hydramilk Cleanser i Hydratonic

2. Wybierz rozwiązanie meso.prof dostosowane do wymagań skóry. W zależności od wrażliwości pacjenta miejscowo aplikuje się zimno w celu zminimalizowania uczucia dyskomfortu. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować kremu znieczulającego.

3. Roluj dermaroller i jednocześnie nałóż roztwór meso.prof na obszar poddawany zabiegowi.

4. Masuj okolicę.

5. Zastosuj filtr przeciwsłoneczny o wysokiej ochronie. Zaleca się stosowanie kremu przeciwsłonecznego SPF50+ trzy razy dziennie przez cały okres kuracji

SYSTEM TMT

1. Przygotowanie skóry

  • Odtłuść skórę w miejscu, które ma być poddane zabiegowi, gazą nasączoną profesjonalnym balsamem odtłuszczającym.

2. Przygotowanie sesji i protokołu aplikacji

  • Wybierz roztwór meso.prof dostosowany do potrzeb obszaru poddawanego zabiegowi i wymieszaj go z bazą mezożelową, wstrząsając zawartością do całkowitego rozpuszczenia.
  • Dopasuj butelkę z podstawą mezożelu do rolki urządzenia.
  • Rozpocznij zabieg, przesuwając rolkę po obszarze poddawanym zabiegowi i wykonując powolne ruchy bez nadmiernego nacisku, pozwalając na progresywne wchłanianie składników aktywnych
  • Sporadyczne stosowanie na najbardziej dotkniętych obszarach.

3.Produkt wykończeniowy

  • Usuń pozostały mezożel i nałóż produkt wykończeniowy dostosowany do wykonywanego zabiegu.
  • Na koniec nałóż nawilżającą ochronę przeciwsłoneczną.

4. Pielęgnacja domowa

  • Wybierz zabiegi w domu, które najlepiej odpowiadają potrzebom pacjenta.

Efekty


Po
Przed Przed
Po
m.pen [pro] + roztwór mezotoksu c.prof 213
Po
Przed Przed
Po
m.pen [pro] + roztwór depigmentacyjny c.prof 210

 

Strona

produkty meso.prof

Strona