option image

dermamelan®

ROZWIĄZANIE W ZAKRESIE DEPIGMENTACJI

Medyczna metoda depigmentacji o udowodnionej skuteczności w leczeniu najcięższych, opornych przebarwień skóry. Jej podwójne działanie pozwala na korektę widocznych przebarwień oraz regulację nadprodukcji melaniny, zapewniając krótko i długoterminowy efekt.

Liczne badania kliniczne oraz tysiące pacjentów i specjalistów na całym świecie potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo dermamelanu® w leczeniu wszystkich typów przebarwień i fototypów skóry.

Melanogeneza


Melanogeneza to mechanizm biologiczny, którego organizm musi bronić przed potencjalnymi uszkodzeniami DNA komórki przez promieniowanie słoneczne. Polega ona na wytwarzaniu melaniny przez melanocyt, który jest najbardziej wewnętrzną warstwą naskórka, a następnie przekazywaniu jej do keratynocytów naskórka, które są komórkami narażonymi na większą ekspozycję na promieniowanie słoneczne ze względu na ich powierzchowne położenie. Jest to złożony mechanizm, w którym interweniuje kilka czynników egzogennych oraz endogennych (czynniki fizyczne, biochemiczne i morfologiczne skóry) i którego ostatecznym celem jest stworzenie w jądrze komórkowym bariery ochronnej przed promieniowaniem UV.

Melanina jest wytwarzana w melanosomach (pęcherzykach przenoszonych z melanocytu do keratynocytu) z aminokwasu tyrozyny. Enzym tyrozynaza katalizuje sekwencyjny proces utleniania, za pomocą którego tyrozyna przekształca się w półprodukt DOPA, który z kolei przekształca się w dopachinon.

Czasami nadmiar melaniny może być spowodowany czynnikami zewnętrznymi (promieniowanie słoneczne, niektóre leki, ekspozycja na niektóre chemikalia) oraz czynnikami wewnętrznymi (poziom hormonów, predyspozycje genetyczne, starzenie się, procesy zapalne), które powodują różne objawy kliniczne:

• Ostuda jest najpoważniejszym i najbardziej opornym przebarwieniem, związanym głównie z czynnikami hormonalnymi. Może pojawić się po ciąży lub po leczeniu hormonalnym, takim jak środki antykoncepcyjne lub hormonalna terapia zastępcza.

• Słoneczne i starcze plamy soczewicowate to przebarwienia związane z fotostarzeniem. Nasilają się wraz z wiekiem i zwykle pojawiają się w miejscach nasłonecznionych, takich jak twarz, szyja i dłonie.

• Przebarwienia pozapalne (PIH) to urazy spowodowane stanem zapalnym, takie jak blizny, ślady po trądziku lub po zastosowaniu określonych zabiegów terapeutycznych.

• Ephelidy lub piegi to małe brązowe przebarwienia pojawiające się na skórze wystawionej na działanie słońca, które ją przyciemnia. Mają składnik genetyczny i dotykają głównie ludzi z wyraźnym fototypem.

Metoda dermamelan®


dermamelan® to profesjonalna metoda depigmentacji, która ma intensywne działanie korygujące przebarwienia skóry, jednocześnie regulując nadprodukcję melaniny w melanocytach oraz hamując i kontrolując pojawianie się nowych przebarwień. Działa na dwóch poziomach, korygującym i regulacyjnym, osiągając krótko- i długoterminowe rezultaty w celu kontrolowania przebarwień.

Metoda dermamelan® składa się z protokołu czterech faz, które są niezbędne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Intensywna depigmentacja w gabinecie w fazie 1 oraz zabieg w domu w fazie 2, 3 i 4.

Działanie dermamelan®

Formuła dermamelan® posiada unikalną kombinację składników aktywnych o udowodnionej skuteczności 1–6, które działają na wszystkie fazy procesu przebarwień, całkowicie usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając ich ponownemu pojawieniu się, a także powstawaniu nowych plam.

DZIAŁANIA NAPRAWCZE:

Przyspiesza proces odnowy skóry, wymuszając złuszczanie i skutecznie usuwając złogi melaniny. Zmniejsza ilość powstającej melaniny, a tym samym intensywność zabarwienia przebarwienia.

DZIAŁANIE REGULACYJNE:

Blokuje przenoszenie melanosomów do keratynocytów, aby zapobiec migracji melaniny do najbardziej zewnętrznych warstw skóry. Zmniejsza aktywację tyrozynazy, ponieważ zawiera aktywne składniki chelatujące miedź (Cu2+) Redukuje reakcje utleniania tyrozyny, neutralizując wolne rodniki. Hamuje enzym tyrozynazę, neutralizując jej działanie To podwójne działanie korygujące i regulujące sprawia, że jest to wyjątkowy i uniwersalny zabieg.

Efekty zabiegu


Po
Przed Przed
Po
Ostuda (fototyp III)
Po
Przed Przed
Po
Ostuda (fototyp III)

Produkty dermamelan®