option image

cosmelan®

ROZWIĄZANIE W ZAKRESIE DEPIGMENTACJI

cosmelan® to światowa wzorcowa metoda depigmentacji, która działa na plamy skórne w widoczny i integralny sposób. Profesjonalna metoda zapewniająca intensywne działanie korygujące połączone z silnym działaniem regulującym powstawanie nowej melaniny, niezbędnej do uzyskania szybkiego i długoterminowego efektu.


Ponad milion pacjentów na całym świecie i tysiące profesjonalistów popiera cosmelan® jako preferowaną metodę depigmentacji w leczeniu najcięższych, opornych przebarwień z maksymalną skutecznością i bezpieczeństwem dla skóry właściwej.


Przebarwienia


Obawy związane z pigmentacją są coraz większym problemem globalnym; dotykają ponad 90% dorosłych w wieku powyżej 50 lat. Niezależnie od koloru skóry stanowią one istotny problem ze względu na nieatrakcyjny wygląd oraz negatywny wpływ na psychikę pacjentów i jakość ich życia.

Przebarwienia skóry spowodowane są nieprawidłową produkcją melaniny, barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry, i są konsekwencją niekontrolowanej, miejscowej nadprodukcji melaniny przez melanocyty, powodującej nieregularne zabarwienie skóry i plamy pigmentacyjne.

Rodzaje plam pigmentacyjnych


Ostuda

Ze względu na zmiany hormonalne lub leczenie antykoncepcyjne.

Zlokalizowane na: policzkach, górnej wardze, czole i podbródku.

Przebarwienia pozapalne (PIH)

Po stanach zapalnych: trądzik, depilacja, agresywne zabiegi itp.

Wyższe ryzyko w przypadku ciemnych skór.

Zlokalizowane na: twarzy i ciele

Słoneczne i starcze plamy soczewicowe

Ze względu na sporadyczne lub skumulowane nadmierne nasłonecznienie, w szczególności z wiekiem (fotostarzenie) na obszarach o większym nasłonecznieniu.

Zlokalizowane na: twarzy, grzbiecie dłoni, dekolcie.

Ephelides (piegi)

Typowe dla jasnej skóry i silnego komponentu genetycznego.

Zlokalizowane na: twarzy i ciele.

cosmelan®: co to jest i z czego się składa?


cosmelan® to metoda depigmentacyjna, która całkowicie usuwa plamy pigmentacyjne i zapobiega ich ponownemu pojawieniu (krótkoterminowy efekt), jednocześnie będąc w stanie kontrolować przebarwienia, zapewniając długotrwały efekt.

Metoda cosmelan® składa się z 4 faz, które są niezbędne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Intensywna depigmentacja w gabinecie w fazie 1 oraz zabiegi w domu w fazie 2, 3 i 4.

Badania skuteczności potwierdzają powodzenie zabiegów na wszystkich typach skóry i przebarwień oraz w przypadku dowolnego pochodzenia etnicznego.


Fazy i efekty zabiegu

1. Intensywna depigmentacja


Gabinet

Clock 8–12 godz.

Roztwór do odtłuszczania nałóż gazą na czystą, suchą skórę. Następnie nałóż maskę Cosmelan 1 równomiernie na całą twarz, nie tylko na przebarwienia.

Produkt należy nakładać szpatułką lub dłonią w rękawiczce. Unikaj aplikacji na okolicę oczu.

Aby osiągnąć maksymalną skuteczność, zaleca się nałożenie całego produktu, w ilości 10 g. Ważne jest, aby maska pozostawała mokra przez cały czas użytkowania.

Aby zapobiec jej wysychaniu, można użyć rozpylonej wody.

Zabieg stosować na skórę przez zalecany czas, w zależności od fototypu, stopnia nasilenia niedoskonałości oraz rodzaju skóry, zawsze po konsultacji ze specjalistą.

Usunięcie cosmelanu 1

Po upływie czasu wskazanego przez specjalistę pacjent powinien dokładnie spłukać maskę Cosmelan 1 dużą ilością letniej wody.

Należy powtarzać czynność tak często, jak zachodzi potrzeba, aby całkowicie usunąć produkt.

2. Ciągła depigmentacja


Pielęgnacja domowa

Clock Pierwszy miesiąc

48–72 godziny po zmyciu maski zabieg jest kontynuowany.

Zastosuj cosmelan 2 - 3 razy dziennie (rano, w południe i wieczorem), a następnie melan recovery i melan 130+ pigment control podczas aplikacji w ciągu dnia.

3. Redukcja przebarwień


W domu

Clock Drugi i trzeci miesiąc

Stosuj cosmelan 2 na dzień i na noc, a następnie melan recovery i melan 130+ pigment control w ciągu dnia. W przypadku ekspozycji na słońce ponownie nałóż krem z filtrem.

4. Kontrola ponownego pojawienia się


W domu

Clock 4-6 miesiąca

Zastosuj cosmelan 2 na noc, a następnie melan recovery. W dzień zastosuj melan 130+ pigment control i powtórz aplikację w przypadku bezpośredniego nasłonecznienia.

Efekty zabiegu


Po
Przed Przed
Po
Ostuda (fototyp I–III)
Po
Przed Przed
Po
Starcze plamy soczewicowate (fototyp I-III)

Produkty cosmelan®