"Mało, rzadko i we właściwym miejscu" - cytat jednego z "ojców" mezoterapii, francuskiego lekarza Michela Pistora, dobrze podsumowuje ducha tego małoinwazyjnego zabiegu medycyny estetycznej. Procedura ta każdego dnia wzbudza coraz większe zainteresowanie ze względu na dobre wyniki i długotrwałe efekty, a także niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, gdy jest zalecana i stosowana przez wykwalifikowanych specjalistów medycznych.

mesoterapia

Technika opiera się na powierzchownych mikroiniekcjach do skóry właściwej. Aby lepiej zrozumieć zabieg, wyjaśnimy, na czym polega procedura, a także jej różne zastosowania i rodzaje.

Czym jest mezoterapia?

Jedną z definicji mezoterapii jest ta podana przez samego Michela Pistora: polega ona na podawaniu preparatów poprzez iniekcje śródskórne w bardzo małych dawkach i w odstępach czasu większych niż to konieczne w przypadku podawania innymi drogami, zmniejszając w ten sposób jatrogenezę, czyli wtórne uszkodzenia spowodowane podawaniem leków.

Podstawy i mechanizmy działania mezoterapii opierają się na różnych teoriach opracowanych na przestrzeni lat przez różne wiodące postacie w medycynie (Pistor, Bicheron, Kaplan, Gancedo itp.).

Krótko mówiąc, podawanie preparatów w określonym obszarze działa na zmiany związane z mikrokrążeniem, układem odpornościowym i układem nerwowo-wegetatywnym.

Do czego służy mezoterapia?

Mezoterapia stymuluje regenerację i dobre funkcjonowanie różnych części naszego ciała. Odpowiedni dobór preparatów i substancji bioregulujących, a także dobra znajomość technik iniekcji są niezbędne dla jej skuteczności

Technika ta jest powszechnie stosowana w fizjoterapii urazów sportowych (głównie mięśniowych).
Jest również z powodzeniem stosowana w leczeniu artrozy, procesów zapalnych i niektórych schorzeń więzadeł i ścięgien.

Znalazła także szerokie zastosowanie w medycynie dermoestetycznej. Zabiegi mezoterapii w medycynie estetycznej i dermatologii zapewniają rezultaty w walce ze starzeniem się skóry i jego objawami: zmarszczkami, wiotkością, zmianami w sylwetce, a także ogólna poprawa kondycji skóry, jej nawilżenie, turgor i elastyczność.

Jakie są rodzaje mezoterapii estetycznej?

Niezależnie od zastosowanych technik iniekcji, mezoterapię medyczno-estetyczną można podzielić na trzy główne typy w zależności od obszaru ich zastosowania: twarz, ciało i naczynia włosowate.
W mesoestetic®, jako specjaliści w dziedzinie dermoestetyki, zajmujemy się każdym z tych typów, mając na celu zapewnienie rozwiązania każdej potrzeby i problemu w sferze estetyki i dermatologii.

Obszar twarzy

Główne partie twarzy są również problematyczne pod względem przedwczesnego starzenia się i są identyfikowane jako zmarszczki na czole, kurze łapki, linie glabellarne, linie marionetki, zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe itp.

mesotherapy

Obszar ciała

Jeśli chodzi o ciało, priorytetowymi obszarami są uda, pośladki i zlokalizowana tkanka tłuszczowa.
Jednak bardzo często stosuje się również tę technikę na szyi, podbrzuszu, grzbiecie dłoni i ramionach, które są obszarami cierpiącymi z upływem czasu.

Obszar włosowaty

Obszar włosowaty boryka się z takimi problemami, jak wypadanie włosów oraz utrata ich objętości i gęstości. Mezoterapia dostarcza składników odżywczych i substancji aktywnych, które stymulują mieszki włosowe, rewitalizując je i poprawiając mikrokrążenie, co spowalnia wypadanie włosów i wspomaga ich wzrost w odpowiednich warunkach.

A co z ceną?

Jeśli chodzi o cenę zabiegów mezoterapii, zależy ona od spersonalizowanego leczenia, które specjalista uzna za najbardziej odpowiednie w indywidualnym przypadku.

Zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą w celu znalezienia idealnego rozwiązania dla skóry właściwej.