Epigenetyka jest zmienną, której nie możemy pominąć podczas poszukiwania zabiegów anti-aging dobranych do potrzeb każdego pacjenta.


Skóra każdego człowieka jest inna i ma swoje własne cechy pod względem pigmentacji, struktury, elastyczności itp. Otaczająca nas rzeczywistość również w znacznym stopniu wpływa na zdrowie i wygląd naszej skóry oraz warunkuje naturalny proces starzenia się. Jest to epigenetyka. 

W tym artykule opisujemy tę dziedzinę badań biomedycznych, która ma tak duży wpływ na wygląd naszej skóry, oraz wyjaśniamy jej wpływ na starzenie się skóry. Ponadto przedstawiamy zabiegi i produkty mesoestetic® opracowane dzięki najnowszym osiągnięciom i innowacjom w tej obiecującej dziedzinie badań. 

Zrozumieć epigenetykę 

Starzenie się skóry jest związane z dwiema głównymi grupami czynników. Z jednej strony, istnieją czynniki wewnętrzne, tj. nasze predyspozycje genetyczne "starzenia się", czyli proces degradacji tkanek, struktur i cząsteczek naszej skóry. 

Z drugiej strony mamy cały szereg czynników zewnętrznych, określanych wspólnym mianem eksponomu. Czynniki te mają kluczowy wpływ na procesy starzenia się naszej skóry. Należą do nich: ekspozycja na słońce, narażenie na działanie szkodliwych czynników, dieta, siedzący tryb życia, zanieczyszczenie środowiska i palenie tytoniu. Nazywamy je “czynnikami epigenetycznymi”. 

Jakie znaczenie ma epigenetyka w procesie starzenia się skóry? 

Epigenetyka jest rozumiana jako zespół czynników zewnętrznych, które modyfikują aktywność DNA bez zmiany jego sekwencji. Posługując się metaforą muzyczną, można powiedzieć, że genetyka jest partyturą, a epigenetyka interpretacją partytury: podstawą jest wynik, ale o ostatecznym wyniku w dużej mierze decyduje interpretacja wyniku. 

Dlatego styl życia odgrywa istotną rolę w aktywowaniu zmian epigenetycznych, które z kolei mogą aktywować lub dezaktywować pewne części naszego kodu genetycznego. Zrozumienie tego faktu jest kluczem do zsynchronizowania naturalnych procesów ochronnych i naprawczych skóry, aby zapobiec lub odwrócić proces starzenia się skóry

Spersonalizowane produkty anti-aging 

Po wielu latach badań nad epigenetyką firma mesoestetic® opracowała age element® gamę porduktów o opatentowanej skuteczności epigenetycznej, która łączy w sobie produkty do stosowania podczas zabiegów w gabinecie oraz do pielęgnacji domowej. 

Gama promuje mechanizmy regeneracji komórek, zwiększając produkcję niezbędnych białek i długowieczność komórek, aktywując "przełącznik", który zapewnia skórze funkcje i elementy tracone wraz z wiekiem oraz potencjalne piękno na każdym etapie życia. 

Kompleksowa, innowacyjna i skuteczna kuracja, starannie opracowana w celu zwalczania starzenia się skóry u źródła i korygowania jego widocznych skutków, dostosowana w sposób indywidualny do cech każdej osoby i do każdego momentu życia w pięciu fazach, które odbywają się w ciągu pięciu tygodni (pięć sesji w gabinecie i jedna w domu): 

  • Diagnoza: analiza zmiennych i przygotowanie spersonalizowanego planu leczenia. 
  • Przygotowanie: demakijaż i oczyszczanie skóry. 
  • Stymulacja: zwiększanie regeneracji i penetracji składników aktywnych. 
  • Aktywacja: dobranie substancji aktywnych w zależności od potrzeb każdego pacjenta. 
  • Wzmocnienie: spersonalizowane substancje uzupełniające. 

W zależności od oznak starzenia się skóry, które chcemy zwalczyć, możemy opracować indywidualny program pielęgnacyjny, łączący produkty z każdej z poniższych serii: 

Antiaging brightening solutions

Jeśli Twoim głównym problemem jest utrata świetlistości skóry z nierównomiernym kolorytem lub pierwszymi zmarszczkami mimicznymi, Twoimi głównymi sprzymierzeńcami będą stabilizowana witamina C i kwas hialuronowy. 

Antiaging firming solutions

Jeśli problem polega na utracie jędrności i owalu twarzy, mamy do czynienia ze zwiotczeniem skóry. W takich przypadkach elastyczność skóry pomagają nam odzyskać peptydy i substancje fitoaktywne. 

Antiaging anti-wrinkle solutions

Pojawienie się zmarszczek i pogłębienie linii mimicznych świadczy o cienkiej, delikatnej skórze i utracie objętości twarzy. Retinol roślinny poprawia strukturę skóry właściwej, a biopeptydy chronią ją i regenerują. 

Zadbaj o zdrowie swojej skóry

Dowiedz się, gdzie znajduje się najbliższa klinika, w której możesz poddać się zabiegowi anti-aging age element® i kupić nasze produkty do zabiegów dermatologicznych i medycyny estetycznej.