Jak najlepiej wykorzystać zabiegi kosmetyczne – o tym chcemy dziś mówić. W sieciach społecznościowych mesoestetic dzielimy się uniwersalnymi i korzystnymi wskazówkami dotyczącymi urody dla naszej skóry. W tym poście zebraliśmy 10 najlepszych wskazówek, aby być ekspertem od urody.


mesoestetic zdajemy sobie sprawę, że czasami dobranie odpowiedniego zabiegu iwykonanie prawidłowego rytuału w celu uzyskania maksymalnych korzyści zwybranych produktów nie jest łatwe. Dzięki tym 10 poradom kosmetycznym poznasz najstarsze wskazówki, które nadal działają, dotyczące tego, jak wybrać zabieg zgodnie zpotrzebami Twojej skóry.  

1.      Udaj się do swojego salonu kosmetycznego, aby dowiedzieć się, który zabieg mesoestetic najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. 

Zanim wybierzesz produkt losowo lub intuicyjnie, lepiej poznaj swoją skórę ipostępuj zgodnie z radą profesjonalisty. Wybór odpowiedniego zabiegu jest niezbędny do osiągnięcia zamierzonych efektów. 

 

2.       Dobrze oczyść twarz – to pierwszy krok wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych. 

Przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu ważne jest, aby mieć czystą skórę. W ten sposób ułatwimy penetrację składników aktywnych. 

 

3.      Włącz tonik do twarzy do codziennych i nocnych rytuałach – odkaża skórę i eliminuje zanieczyszczenia. 

4.      Kolejność stosowania: serum, kontur oczu, krem do twarzy i ochrona przeciwsłoneczna. 

Kolejność aplikacji produktów jest równie ważna, jak wybór odpowiednich produktów. 

 

5.      Nie zapomnij o mniej widocznych obszarach. Uwzględnij dekolt wcodziennej rutynie kosmetycznej. 

Twarz to obszar, który najbardziej rozpieszczamy podczas nakładania produktów. Wzięcie pod uwagę innych, mniej widocznych, ale równie dotkniętych obszarów, pomoże nam wyglądać młodziej.  

6.      Nutraceutyki to niezwykłe uzupełnienie poprawiające efekty Twojej kuracji. 

Uzupełnienie produktów do stosowania miejscowego suplementami diety to idealne rozwiązanie, aby w 100% zoptymalizować wyniki kuracji. 

 

7.      Bądź świadomy(-a) tego, co jesz i bądź aktywny(-a). 

Ważne jest, aby dbać o siebie od wewnątrz i na zewnątrz. Stosowanie zdrowej diety i prowadzenie aktywnego trybu życia wpływa na jakość skóry. 

 

8.      Używaj ochrony przeciwsłonecznej – to najlepszy produkt przeciwdziałający efektom starzenia. 

Ochrona przeciwsłoneczna to niezbędny produkt w każdej rutynie. Nie tylko zapobiega starzeniu się, ale także chroni nas przed poważnymi problemami. 

 

9.      Pamiętaj o usunięciu makijażu. 

Zawsze, zawsze, zawsze myj skórę. Zapewnienie, aby pory oddychały, jest niezbędne do prawidłowego zastosowania każdego produktu. 

 

10.  Śpij dobrze. 

Odpoczynek w nocy jest niezbędny do regeneracji komórek w ciągu dnia po stresie oksydacyjnym.